Andrzej W. Sawicki, Savikolem zwany

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Andrzej W. Sawicki, Savikolem zwany

Post autor: Juhani »

savikol pisze:Targetem nie jest jednak fantastyczna brać, to może nie będzie z tego powodu zamieszania.
Co Ty wiesz o targecie? :) Zdajesz sobie sprawę, ile historycznych książek stoi na naszych półkach? A ile przeczytanych się tam nie znalazło? Ilu z fantastycznej braci uwielbia historyczne powieści? Nie wiesz? To Ci powiem: mnóstwo! Zawsze tak było, ot co!

P.S. Dlatego tak mnie kiedyś Navajero rozbawił twierdząc, że nie mam prawa rozumieć trylogii husyckiej Sapka:)

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Andrzej W. Sawicki, Savikolem zwany

Post autor: Cordeliane »

A Rafał Kosik na Polconie, jak go ktoś z publiczności zapytał o pozostałych autorów antologii dla dzieci, w której tenże Kosik zamieścił swoje opowiadanie, odpowiedział - nie będziecie kojarzyli, bo to nie są fantastyczni autorzy.
PHI.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Andrzej W. Sawicki, Savikolem zwany

Post autor: Młodzik »

Z rozbrajającą szczerością muszę stwierdzić, że ze współczesnych polskich autorów niefantastycznych kojarzę ledwie Masłowską i Witkowskiego. Jeszcze o Tokarczuk słyszałem. Cała reszta to dla mnie terra incognita.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Andrzej W. Sawicki, Savikolem zwany

Post autor: Alfi »

Przecież po roku 2000 w Polsce prawie nie ma literatury. Nieważne, czy fantastycznej, czy niefantastycznej.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Andrzej W. Sawicki, Savikolem zwany

Post autor: Ebola »

Cordeliane pisze:A Rafał Kosik na Polconie, jak go ktoś z publiczności zapytał o pozostałych autorów antologii dla dzieci, w której tenże Kosik zamieścił swoje opowiadanie, odpowiedział - nie będziecie kojarzyli, bo to nie są fantastyczni autorzy.
PHI.
Widocznie, jeśli Autor siedzi w getcie, to i czytelnik powinien. Wypowiedź tym ciekawsza, ze Kosik taki całkiem gettowy nie jest. Aż się zaczęłam zastanawiać, jak Autor postrzega swoich czytelników. Interesujące. ;) MSPANC
A ontopicznie, Savikolu, chętnie przeczytam Twoje dzieło. Mimo że <FOCH! FOCH!Nienawidzę tego autora! Jak on śmiał! Zdrajca!> niefantastyczne. :D
Edyta: zbędne słowo, niezbędna spacja. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Agi
Fargi
Posty: 429
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 22:28

Re: Andrzej W. Sawicki, Savikolem zwany

Post autor: Agi »

Honor Legionu przeczytałam z dużą uciechą. Rozpierducha co się zowie, a tło historyczne nie tylko nie przeszkadza, ale wzbogaca książkę. Ja zresztą uwielbiam książki historyczne. Mam nadzieję, że Autor będzie kontynuował, postać Kazimierza Luxa jest bardzo malownicza, jego dzieje wystarczą na cały cykl.
"Wiarą można manipulować. Tylko wiedza jest niebezpieczna." - Frank Herbert

ODPOWIEDZ