Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Marchew »

Tak się zastanawiam... Czyje książki i które serie kupujecie zawsze? Na co czekacie, które z kolejnych premier to są dla was 'musiszmieć'?

Ja w sumie przyznam, kupuję po trochę ze wszystkiego, a po trochę z niczego. Kiedyś brałem tyle, na ile tylko było mnie stać z Fabryki Słów. Niemal w ciemno. Teraz stać mnie na sporo więcej, ale złotówki oddaję tylko przy każdej nowej książce Grzędowicza, a moja mama obowiązkowo każdą nową rzecz Kossakowskiej pobiera.
Kiedyś wręcz kolekcjonowałem książki Jacka Piekary, ale rozdrobnienie cyklu inkwizytorskiego i wznowienia zbiorów z dodatkowym jednym czy dwoma opowiadaniami mnie skutecznie zniechęciły.

Obiecywałem sobie, że będę zbierał wznowienia Dicka w twardej oprawie, skończyło się tak, że nie kupiłem żadnego. To samo z "Ucztą Wyobraźni". Mam kupić, patrzę na oryginał na amazon, dodaję do listy życzeń żeby pobrać przy następnym zamówieniu i jakoś nie kupuję.

Podobnie mam z Solarisem. Dla przykładu, jakiś czas temu chciałem kupić i postawić na półce "451 stopni", ale jak zobaczyłem nowe wydanie ze stronami stylizowanymi na spalone, to aż mną zatrzęsło.

Obowiązkowo za to szykuję złotówki na każdą nową rzecz Dukaja i Orbitowskiego. Wciąż czekam, czy Dablju znajdzie czas żeby coś nowego napisać i czy Lynch skończy swój bestsellerowy cykl. Czekam na nowego Hulicka, bo pierwszy był świetny i z automatu kupię wszystko Bacigalupiego. Ale tak sobie myślę ostatnio... Mało tego. Albo ja się stałem wybredny, albo ten rynek coś nie taki...?
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Młodzik »

Z Uczty Wyobraźni biorę wszystko jak leci, nawet jeśli nie do końca jestem za pan brat z autorem. W ogóle najwięcej fantastyki to z MAGa kupuję. Książek Fabryki już prawie nie tykam, wyjątkiem jest Grzędowicz (ubóstwiam) i Brett. Ogólnie jeśli o autorów chodzi to w ciemno biorę Dukaja, Gombrowicza, książki Twardocha wydane po "Wiecznym Grunwaldzie" i Simmonsa (wydane przez MAGa). A tak poza tym, wszystko inne co głośne, polecane przez zaufane osoby, bądź klasyka, której nie wypada nie znać.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: jaynova »

Kupuję niewiele książek. Trochę korzystam z biblioteki, trochę z ebooków. Ale chyba jak każdy bibliofil mam swoją listę życzeń - jak tylko mnie stać. Christophera Moore kupuję wciąż i wciąż - trzy książki ostatnio.
Marchew pisze:Czekam na nowego Hulicka, bo pierwszy był świetny
Nie mogę się nie zgodzić.
Marchew pisze:Mało tego. Albo ja się stałem wybredny, albo ten rynek coś nie taki...?
Kiedyś wychodziło mniej książek, ale były lepsze. teraz 60-70 procent to zmierzchopodobne gówno albo pseudofantastyczne celtyckie romanse. Błeee!
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Marchew »

jaynova pisze:Christophera Moore kupuję wciąż i wciąż - trzy książki ostatnio.
"Najgłupszego anioła" pewnie już masz?
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: jaynova »

Naturalnie, mój drogi Watsonie :) Nie wszystkie jego książki wyszły w Polsce - Mag przestał je wydawać :(
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Marchew »

Najwidoczniej nie ma Was zbyt wielu, w sensie, jego fanów ;)

Pytam, bo mnie się okrutnie nie podobał, a leży na półce. Jakbyś nie miał to bym Ci sprezentował.

Ale przyznam, że ostatnio czytałem "Sacre Bleu" i jak na niego było znośne.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: jaynova »

Marchew pisze:Ale przyznam, że ostatnio czytałem "Sacre Bleu" i jak na niego było znośne.
Rozumiem, że po angielsku?
Marchew pisze:Jakbyś nie miał to bym Ci sprezentował.
Bóg zapłać za dobre chęci. Poważnie.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Marchew »

jaynova pisze:Rozumiem, że po angielsku?
No tak, takie się nawinęło.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Keiko »

Marchew pisze:Kiedyś wręcz kolekcjonowałem książki Jacka Piekary, ale rozdrobnienie cyklu inkwizytorskiego i wznowienia zbiorów z dodatkowym jednym czy dwoma opowiadaniami mnie skutecznie zniechęciły.
Tu Fabryka doprowadziła mnie do furii, gdy się pomyliłam i kupiłam coś co już miałam (po kolejnym wznowieniu z różnymi okładkami).

Generalnie lubię kupować serie (ładnie wyglądają :P) i wkurza mnie brak dbałości o jednolitą szatę graficzną.
Na tę chwilę dumam co zrobić z sagą Martina. Tom pierwszy mam w pięknej okładce rodem z serialu, ale reszty jakoś nie chcą wydać do kompletu.
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Marchew »

Przecież wydają - drugi tom też wyszedł w postaci serialowej, o ile się nie mylę? Po prostu trzeba czekać aż dokręcą.

I pewnie niedługo wyjdzie kolejne wznowienie - w szacie graficznej znanej z "Tańca ze smokami", bo tak wygląda ta seria w wydaniu lengłydżowym.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Keiko »

Marchew pisze:Przecież wydają - drugi tom też wyszedł w postaci serialowej, o ile się nie mylę?
Faktycznie - jak to dobrze się czasem poskarżyć na forum ;)
Na swoje usprawiedliwienie dodam, że miniaturka (bom sprawdzała jedynie w sklepach internetowych) nie wyglądała jakoś zachęcająco.
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Marchew »

Pewnie wszyscy już wiedzą, ale...

Info ze strony MAGa:

"Z powodu różnych zawirowań, zmian i wstrząsów, musimy na jakiś czas zawiesić sporą część naszych projektów. Do wakacji wydamy jeszcze tylko następujące pozycje:

Joe Abercrombie Ostateczny argument królów
Steven Erikson Łowcy kości
Brandon Mull Pozaświatowcy: Zarzewie buntu
Brandon Mull Pozaświatowcy: W pogoni za proroctwem
Charlaine Harris Pułapka na martwego
Cassandra Clare Mechaniczna księżniczka
Neil Gaiman The Ocean at the End of the Lane
David Mitchell The Thousand Autumns of Jacob de Zoet

W wakacje ukażą się najprawdopodobniej tylko edycje filmowe książek Cassandry Clare.

Dalsze plany są na razie niewiadomą."
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Młodzik »

Z jednej strony mi smutno, a z drugiej będę mógł kupić więcej książek innych wydawnictw, bo przyznam szczerze, że od MAGa jestem uzależniony.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: A.Mason »

Młodzik pisze:Ogólnie jeśli o autorów chodzi to w ciemno biorę Dukaja, Gombrowicza,
Też bym brał w ciemno, ale nie jestem pewien, czy Gombrowicz jeszcze coś wydaje? ;-D
Marchew pisze:Pewnie wszyscy już wiedzą, ale... Info ze strony MAGa: "Z powodu różnych zawirowań, zmian i wstrząsów, musimy na jakiś czas zawiesić sporą część naszych projektów. Do wakacji wydamy jeszcze tylko następujące pozycje:
No cóż, książek wydawanych jest całe mnóstwo, a czytelnicy portfele mają ograniczone. Jeśli dodać do tego kryzys czytelnictwa, to ostateczny obraz nie jest optymistyczny :-/
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Na co skarbonkę rozbijam - wydawnictwa i serie

Post autor: Marchew »

Ale za to na pocieszenie i ku mojej wielkiej radości, dzisiaj znalazłem w Empiku wznowienie "Nakręcanej dziewczyny". Niestety, nie kupiłem sobie z UW, teraz jest już bez "Pompy" i w miękkiej oprawie, ale co począć... Chociaż w sumie to i tak tylko dla mamy, bo Bacigalupiego przyjmuję chętniej w oryginale.
Try not! Do or do not. There is no try.

ODPOWIEDZ