fantastykapolska.pl

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Ebola »

Ano widzisz, jak dobrze, że do nas wpadłeś. Jeśli chodzi o utrudnianie życia innym, możesz na nas liczyć. ;)
Popik, fajnie, bo coś nie ma ta autorka szczęścia do nowej rzeczywistości wydawniczej.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Marcin Robert »

Szczerze mówiąc, to gorąco odradzałbym lekturę opowiadań Emmy Popik.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Marcin Robert »

PS Chciałem dopisać "bo autorka epatuje obrzydliwością", zreflektowałem się jednak, że nie tylko ona. Istnieje przecież coś takiego jak gore, który także polega na epatowaniu obrzydliwością (Emma Popik nie pisze gore) i są tacy, którym się to podoba. Bliski tej stylistyce jest - zarejestrowany na naszym forum - Fasoletti, którego opowiadanie ukazało się w NF. Może więc przesadziłem z tym odradzaniem? Jak ktoś lubi, niech czyta.

A na Fantastykapolska.pl zajrzałem już kilka tygodni temu. Jakaś użytkowniczka została wtedy zbanowana za to, że więcej niż raz pobrała jakiś utwór. ;-)

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: nimfa bagienna »

Marcin Robert pisze:PS Chciałem dopisać "bo autorka epatuje obrzydliwością", zreflektowałem się jednak, że nie tylko ona. Istnieje przecież coś takiego jak gore, który także polega na epatowaniu obrzydliwością (Emma Popik nie pisze gore) i są tacy, którym się to podoba. Bliski tej stylistyce jest - zarejestrowany na naszym forum - Fasoletti
Myślę, że tym porównaniem obrażasz Emmę Popik.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Marcin Robert »

Pewnie tak. Emma Popik, w odróżnieniu od twórców z kręgu gore, ma jakiś zamysł intelektualny, chce przekazać coś więcej niż tylko obrzydliwość. Można się jednak zastanowić, czy przypadkiem nie przesadziła? Czy kreowane przez nią obrazy nie przesłoniły zamysłu?

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Alfi »

Przyznam się, że nie zauważyłem... Ale może czytałem bardzo dawno temu?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Juhani »

Marcin Robert pisze:Może więc przesadziłem z tym odradzaniem? Jak ktoś lubi, niech czyta.
Zawsze lubiłem pisarstwo Emmy Popik. Czytałem i zamierzam to dalej czynić.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: nimfa bagienna »

Marcin Robert pisze:Pewnie tak. Emma Popik, w odróżnieniu od twórców z kręgu gore, ma jakiś zamysł intelektualny, chce przekazać coś więcej niż tylko obrzydliwość. Można się jednak zastanowić, czy przypadkiem nie przesadziła? Czy kreowane przez nią obrazy nie przesłoniły zamysłu?
Kolega Fasoletti, którego byłeś uprzejmy wspomnieć, pisze o branzlowaniu i o robakach w międzynóżu, i jest to jedyna treść jego "utworów". Sorry, ale porównywanie tych dwojga to jak porównanie XIII Księgi Sam-wiesz-czego Aleksandra hrabiego Fredry do wynurzeń internetowego śfyntuszka tylko na takiej podstawie, że obaj użyli słowa "cipa".
No ja cię bardzo przepraszam, ale to jakaś kpina.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Marcin Robert »

Ale kolega Fasoletti pasuje do gore. ;P

Robert Szmidt
Sepulka
Posty: 31
Rejestracja: pn, 25 lut 2013 12:26
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Robert Szmidt »

Marcin Robert pisze:A na Fantastykapolska.pl zajrzałem już kilka tygodni temu. Jakaś użytkowniczka została wtedy zbanowana za to, że więcej niż raz pobrała jakiś utwór. ;-)
Przepraszam, że co? Chyba ci się coś pomyliło z Krzyżakami :-)

Robert Szmidt
Sepulka
Posty: 31
Rejestracja: pn, 25 lut 2013 12:26
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Robert Szmidt »

Dzisiaj w samo południe na stronie www.fantastykapolska.pl pojawił się nowy zestaw e-booków. Jest ich aż czternaście.
Oto pełna lista autorek i ich tekstów:
Emma Popik, autorka publikująca w od wielu lat w Polsce i Japonii:
- opowiadanie – Aż staniemy się jak Bogowie
- opowiadanie – Dziedzina
- opowiadanie – Dzień jak co dzień
- opowiadanie – Krzak ciernisty
- opowiadanie – Heretyk
- opowiadanie – Lekcja wychowania obywatelskiego
- opowiadanie – Maszyna
- opowiadanie – Mistrz
- opowiadanie – Myto
- opowiadanie – Nadejście Fortynbrasa
- opowiadanie – SOS
- opowiadanie – Szaman
Agnieszka Hałas, autorka znakomitego cyklu Dark fantasy cyklu o Krzyczącym w Ciemności:
- opowiadanie – Mędrcy świata
Ela Graf, autorka związana z magazynem Science Fiction:
- opowiadanie – Dimoon 3: Słodkie maleństwo
Zapraszam do ściągania i lektury.
Robert J. Szmidt

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: nimfa bagienna »

Marcin Robert pisze:Ale kolega Fasoletti pasuje do gore. ;P
Nie wiem, do czego pasuje kolega Fasoletti, albowiem (na szczęście) go nie znam. Ale to, co był uprzejmy napisać, pasuje do mokrych snów dwunastolatka.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: neularger »

Ja byłbym skłonny zgodzić się z Nimfą, to co prezentował na tym forum Fasoletti, to raczej rodzaj dziecięcej fascynacji obrzydliwością.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Robert Szmidt
Sepulka
Posty: 31
Rejestracja: pn, 25 lut 2013 12:26
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Robert Szmidt »

Czas powiedzieć co czeka was w przyszły poniedziałek. Oprócz obserwacji wymiany ciosów nuklearnych w Azji będziecie mogli rozkoszować się kilkunastoma e-bookami aż siedmiu autorów, z czego dwóch będzie nowych, pozostała piątka to uzupełnienia, ale jakie! Na pewno dostaniecie kolejne opowiadania Rafała Dębskiego, a reszta niech bedzie naszą słodką tajemnicą, ale tylko do piątku.

Robert Szmidt
Sepulka
Posty: 31
Rejestracja: pn, 25 lut 2013 12:26
Płeć: Mężczyzna

Re: fantastykapolska.pl

Post autor: Robert Szmidt »

Zapowiedź poniedziałkowego uzupełnienia:
Witajcie w ostatni zimny piątek tej zimy (potraktujcie te słowa jak proroctwo). Na rozgrzewkę proponujemy wam pakiet nowych e-booków. W przyszłym tygodniu do listy współpracujących z nami autorów dołączymy aż trzy nazwiska.
Zacznijmy od pań:
Iwona Michałowska udostępniła nam swoją nie wydaną na papierze powieść noszącą tytuł „Czarny piasek”. Oto kilka słów, jakie na temat tej powieści napisał w recenzji Łukasz Orbitowski: To dobra powieść science fiction (…) Jest w niej wszystko: miłość, tajemnica, pościg, zaskakujące zwroty akcji, a przede wszystkim próba zagospodarowania wielkiego potencjału, jaki kryje w sobie mit gnostycki.
Dwa kolejne nazwiska należą do mężczyzn.
Robert Zaręba jest pisarzem, wydawcą i twórcą nieistniejącego już „Magazynu Fantastycznego” prezentującego na swoich łamach komiks i literaturę. W poniedziałek otrzymacie dwa jego najlepsze teksty:
- opowiadanie – Jeden dzień
- opowiadanie – Listy z gwiazd
Marek Świerczek opublikował kilka lat temu powieść fantastyczną „Dybuk”, a wcześniej zadebiutował w wydawnictwie Otwartym powieścią „Bestia”. U nas znajdziecie teksty, które nie były wcześniej prezentowane szerszemu gronu czytelników.
- opowiadanie – Śpiew
- opowiadanie – Koniec
Pozostałe utwory to uzupełnienia biblioteczek autorów już obecnych na stronie. Dodajemy zestaw znakomitych tekstów, z których można by stworzyć bardzo przyzwoitą antologię. Będą to alfabetycznie:
Rafał Dębski
- opowiadanie – Kura
- opowiadanie – Wilczy dołek
Andrzej Drzewiński
- Posłaniec
Dawid Juraszek
- opowiadanie -
- opowiadanie – Skrypt opowiadacza z epoki
Romuald Pawlak
- Stwórca cieni
Marek Żelkowski
- opowiadanie – Archipelag
Wymienimy także plik z powieścią Marcina Przybyłka – w nowej wersji zostanie dodana znakomita okładka Dominika Brońka.
Życzymy udanego ściągania i jeszcze przyjemniejszej lektury

ODPOWIEDZ