Pchli targ

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Pchli targ

Post autor: Keiko »

kiwaczek pisze:Jakiś taki atawizm jednak reprezentuję, że wolę czytać niż słuchać. To pewnie przez to, że jak czegoś słucham, to często zaczynam wędrować myślami gdzieś daleko i odrywam się od słuchanych treści. Tak z wojska mi zostało ;)
Małgorzata pisze:E, tam - wojsko, atawizmy. To czysta fizyka: dźwięk porusza się wolniej niż światło => czekanie na bodziec słuchowy trwa dłużej niż na wzrokowy. Dla Ciebie, Kiwaku, słuchanie jest po prostu za wolne. Dla mnie też. :)))

Może być też znacznie prostsze wyjaśnienie: macie lepszy wzrok niż ja ;)

edit. klątwa, klątwa, klątwa
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Pchli targ

Post autor: nosiwoda »

A ja nie słucham audiobóków, bo wystarczy byle bodziec wizualny, nawet nie musi to być ładna dziewczyna w autobusie, wystarczy... no, cokolwiek, żeby mnie rozproszyć. Wtedy po prostu przestaję słyszeć audiobóka. Próbowałem uszami przeczytać "Annę Kareninę" - no po prostu nie szło.
Keiko - zerknij:
Pewna dobra i miłościwa grupa, całym swym małym serduszkiem, oferuje Wam pobranie sobie dowolnej pozycji książkowej (audiobooki z puli 4 do wyboru;)) z ichniejszej strony.http://audioteka.pl/

W koszyku wpisujecie sobie hasło: PolconWawa
Wtedy cena się zmienia na 0 zł, więc nie płacicie. Do wyboru:

Achaja I tom I trylogii
Pan Lodowego Ogrodu tom I
Gra Endera
Opowieści o Pilocie Pirxie
Nie wiem, do kiedy to promo działa.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Re: Pchli targ

Post autor: kiwaczek »

Zasada fizyczna jest taka, że najpierw padają kule, a dopiero po tym słychać wystrzały. :)

Ale ja nawiązywałem raczej do tego, że wojskowy atawizm bierze się z wysłuchiwania długotrwałych tyrad przełożonych, podczas których dużo mówią, a nie za bardzo chcą powiedzieć o czym mówią. Więc odruch się pojawia, żeby zająć się poważniejszymi sprawami w tym czasie, jak na ten przykład obmyślanie listy zakupów, niż próbowaniem łapania sensu.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Pchli targ

Post autor: Keiko »

Dzięki Nosiwodo za informację, ale chyba działało w czasie Polconu jedynie :(
Bo połakomiłam się na "Grę Endera" ale "koszyk nie spełnia warunków promocji"
Ale i tak dziękuję za pamięć. I polecam się na przyszłość :)
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Pchli targ

Post autor: Marchew »

Jeszcze dzisiaj rano "Pan Lodowego Ogrodu" się kwalifikował.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Pchli targ

Post autor: jaynova »

Marchew pisze:Jeszcze dzisiaj rano "Pan Lodowego Ogrodu" się kwalifikował.
Szkoda, że nie ma tego świetnego cyklu w którymś centrum taniej książki czy na wyprzedaży np. na bonito.pl. Chciałbym mieć cztery tomy na półce, żeby do nich wracać.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Pchli targ

Post autor: Keiko »

Marchew pisze:Jeszcze dzisiaj rano "Pan Lodowego Ogrodu" się kwalifikował.
:/
Sprawdziłam jeszcze raz Grę - albo niepełnosprytna jestem albo jakieś wewnętrzne limity mieli na poszczególne tytuły.
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Pchli targ

Post autor: nosiwoda »

Można DZIŚ kupić "Gwiazdozbiór psa" w ebooku za 9.90 na nexto. http://www.nexto.pl/okazja-dnia.xml?utm ... kazja_dnia
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Pchli targ

Post autor: Cordeliane »

A to dobre? Może wstyd, ale nie słyszałam.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Pchli targ

Post autor: nosiwoda »

"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Pchli targ

Post autor: nosiwoda »

"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Pchli targ

Post autor: nosiwoda »

Od dziś promocja Uczty Wyobraźni w empikach - 2 w cenie 1. Wszystko z serii. Nabyłem 6 :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ