Mason pali papier

tu zgadzamy się lub nie z Autorami.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Marchew »

No i chyba koniec historii zatytułowanej "Pan Marchew nadeptuje na Kindla".
Nowy egzemplarz już tydzień później był u mnie. A po odesłaniu starego, chociaż spodziewałem się ciszy, Amazon poinformował mnie mailowo, że otrzymali ode mnie zwrot i że nie zostanę obciążony kosztami zamiennika.

Żyli długo i z książkami.

Mam tylko nadzieję, że jak wejdą do Polski (a otwierają już u nas magazyny) to się nie okaże, że poziom obsługi klienta przyjął polskie normy.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Mason pali papier

Post autor: Cordeliane »

Marchew pisze:A po odesłaniu starego, chociaż spodziewałem się ciszy, Amazon poinformował mnie mailowo, że otrzymali ode mnie zwrot i że nie zostanę obciążony kosztami zamiennika.
Ocenili, że wystarczająco go rozdeptałeś, by rzeczywiście nie nadawał się już do użytku? :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Marchew »

Znaczy, napisali, że firma transportowa poinformowała ich, że paczka już leci.

Bo Amazon ma jakąś firmę w Polsce, nie pomnę w której miejscowości, do której przesyła się zdeptanego i oni to chyba przepakowują i wysyłają do Amazon jakoś bardziej profesjonalnie.

W każdym razie, było bardzo bezboleśnie, poza tym, że zawiesiłem główny urząd pocztowy w Krakowie, bo nikt nie wiedział co i komu właściwie chcę odesłać i dlaczego, na bogów Eternii, ma to być jeszcze za darmo (Amazon dał mi takie sprytne naklejki już opłacone) ;))
Try not! Do or do not. There is no try.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Juhani »

No to BUM! stało się. Od wczoraj mam Kindla. Na razie poprzestałem na rozpakowaniu, obejrzeniu go dookoła i tyle. Trochę się go boję, nie wiem, czy trzeba będzie go rejestrować, czym to grozi, jak wgrać sobie książkę (najlepiej z Chomika), co on będzie ode mnie chciał, jaki format książki najlepiej będzie mu pasował, w sumie dużo rzeczy nie wiem. Ale mam. Leży na stole i dojrzewa do mojej decyzji o uruchomieniu. No i tego....oczekuję sugestii? :))))

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Re: Mason pali papier

Post autor: Cintryjka »

Format mobi, rejestracja niczym nie grozi, po prostu, jak kupisz coś na Amazonie, masz to od razu na Kindle'u i możesz też podawać Kindle'owego maila w innych sklepach, które oferują opcję bezpośredniego transferu książki na urządzenie. Książkę można też wgrać via USB, cała obsługa jest maksymalnie intuicyjna.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Juhani »

Cintryjka pisze:Format mobi,
A pdf-a nie przeczyta? Szkoda by było trochę. Chyba, że da się jakoś przeformatować.
Cintryjka pisze: rejestracja niczym nie grozi, po prostu, jak kupisz coś na Amazonie, masz to od razu na Kindle'u
No tego, z tym to na razie może być problem. Nie mam karty kredytowej, konta internetowego chyba też nie. Bez tego może być trudno:) A to wifi, co tam piszą, to widziałem że jest w pociągu, co czasami jeżdżę. Jeszcze w jakimś lokalu widziałem, będę próbował.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Re: Mason pali papier

Post autor: Cintryjka »

Przeczyta pdf, ale żeby ładnie wyglądał, trzeba się trochę pobawić. Ogólnie polecam ściągnąć sobie program Calibre. No i poczytać inne artykuły na bardzo solidnie prowadzonym Świecie czytników. Jest tam sporo o tym, jakie karty (od dawna nie tylko kredytowe) łyka Amazon. I o innych przydatnych sprawach:)
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: A.Mason »

Rejestracja urządzenia to zawsze zabezpieczenie, tfu, tfu! na wypadek kradzieży. Dobrze, zaopatrzyć się w program Calibre, bo wtedy człowiek przestaje się przejmować jak wgrać pliki epub. Calibre bardzo dobrze radzi sobie z ich konwersją i przy wgrywaniu na Kindle pyta czy przekonwertować plik.

Ja unikam kupowania książek na Amazonie, wolę księgarnie, gdzie ebooki można ściągać na dysk, bo wtedy zawsze mam możliwość zrobienia ich backupu oraz bezproblemowego wgrania na więcej niż jedno urządzenie (od jakiegoś czasu wytworzył się u nas w domu podział, że na Kindle'u czyta Milena, a ja na tablecie).
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Juhani »

Dzięki:) Dziś zrobię pierwsze kroki w tajemniczy świat czytników:)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Marchew »

A.Mason pisze:bezproblemowego wgrania na więcej niż jedno urządzenie
To na Twój tablet nie ma aplikacji "Kindle"? Wtedy masz całą bibliotekę Kindle w środu bez żadnego problemu i nawet pamięta Twoje podkreślenia i gdzie skończyłeś czytać.

Ju, gratulacje! Nie pożałujesz.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: A.Mason »

Marchew pisze:To na Twój tablet nie ma aplikacji "Kindle"? Wtedy masz całą bibliotekę Kindle w środu bez żadnego problemu i nawet pamięta Twoje podkreślenia i gdzie skończyłeś czytać.
Może i ma, ale jako program do czytania wolę Moon Reader+. Jakoś mi nie pasuje wgrywanie do tej księgarni książek zakupionych gdzie indziej (szczególnie, że są tam moje znaki wodne) i nie ufam za bardzo Amazonowi. Wystarczy Google, które już i tak ma za dużo informacji o mnie i moich preferencjach.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: neularger »

Tja... Chyba że Twój czytnik, już kilka miesięcy po kupnie, uda się do miejsca gdzie udają się dobre czytniki. Szlag...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Marchew »

A.Mason pisze:Może i ma, ale jako program do czytania wolę Moon Reader+. Jakoś mi nie pasuje wgrywanie do tej księgarni książek zakupionych gdzie indziej (szczególnie, że są tam moje znaki wodne) i nie ufam za bardzo Amazonowi. Wystarczy Google, które już i tak ma za dużo informacji o mnie i moich preferencjach.
Chodziło mi o to, że na tablecie też masz dostęp do książek kupionych przez Amazon i że nie jest. Bo napisałeś, że nie kupujesz na Amazonie żeby mieć dostęp do książek na wszystkich urządzeniach. Albo ja źle zrozumiałem :)
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: A.Mason »

neularger pisze:Tja... Chyba że Twój czytnik, już kilka miesięcy po kupnie, uda się do miejsca gdzie udają się dobre czytniki. Szlag...
Tak czy siak zostaje mi kopia wszystkich książek na Kindlu i na komputerze :)
Marchew pisze:Chodziło mi o to, że na tablecie też masz dostęp do książek kupionych przez Amazon i że nie jest. Bo napisałeś, że nie kupujesz na Amazonie żeby mieć dostęp do książek na wszystkich urządzeniach. Albo ja źle zrozumiałem :)
Wiesz, to pewnie u mnie już tylko kwestia przyzwyczajenia. O ile czegoś nie namieszałem, w aplikacji Amazona książki były przypisywane do konta, co przy dwóch sprawiało problemy. Dzięki Calibre wystarczy, że skopiuję na tablet/czytnik/laptop katalog library i mam wszystkie książki dostępne bezproblemowo bez łączenia się z siecią i konieczności czekania na zsynchronizowanie. Ponadto te wgrane nie gryzą mi się z tymi z Amazona.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Marchew »

A jakby ktoś chciał na swojego Kindle'a fajne 'ubranko' to polecam Bluecosto. Nie wiem jak będzie z wytrzymałością tego skóropodobnego cuda na upływ czasu, ale na pierwszy rzut oka jest lekkie, nie czyni Kundelka wiele większym, a nawet lepiej się go w ręce trzyma.

I niedrogie :)
Try not! Do or do not. There is no try.

ODPOWIEDZ