Ostatnio czytaliśmy ver. 2

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Zanthia »

Się oburzasz. Moja dalsza rodzina miała genialny pomysł zakładania związków zawodowych w Grudniu. Dopiero im urządzali ścieżki zdrowia... Dobrze, że przeżył.
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Alfi »

E tam, był taki jeden, który nie chciał w sądzie zeznać, że żona pewnego oficera MO, spragnionego rozwodu i nowej połowicy, jest alkoholiczką. Niedoszły świadek o mało nie wylądował z kapeluszem pod kościołem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: jaynova »

Akurat łykam teraz Marka Sołonina książki. Na uśpionych lotniskach bardzo ciekawe, chodź trochę rosyjskocentryczne. 22 czerwca - jestem w trakcie. Mimo, że autor nawet pozytywnie wypowiada się o Suworowie, to kiedy się z nim spiera, widać, że niedokładnie przeczytał książki Suworowa, bo imputuje mu rzeczy, których W.S. nigdy nie napisał.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

Używaj właściwego nazwiska. Facet nazywa się Rezun. Takie jest prawdziwe miano Suworowa.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Suworow
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: jaynova »

Owszem, ale np. mówiąc o Tomku Sawyerze, jako autora podajemy Marka Twaine'a, a nie Samuela Langhorne'a Clemensa.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

Owszem, ale Twain (ani np. Prus) nie był w GRU i nie obrzucał gó... dawnego pracodawcy.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Alfi »

Co to, nawrócić się nie wolno?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

Jak kroczyłeś na czole pochodu trzymając z godnością sztandar, a potem nagle chwytasz inny sztandar i zmieniwszy nazwisko ruszasz w stronę"wprost przeciwpołożną" to zamieszanie się robi :-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Alfi »

E tam, od razu zamieszanie. Najwyżej wątpliwości co do intencji: rezultat głębokich przemyśleń, czy pospolity koniunkturalizm?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: nosiwoda »

jaynova pisze:Owszem, ale np. mówiąc o Tomku Sawyerze, jako autora podajemy Marka Twaine'a, a nie Samuela Langhorne'a Clemensa.
Tomek Sawyer był w Secret Service!@11121
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

Alfi pisze:E tam, od razu zamieszanie. Najwyżej wątpliwości co do intencji: rezultat głębokich przemyśleń, czy pospolity koniunkturalizm?
W przypadku Rezuna stawiałbym na to drugie.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: jaynova »

ElGeneral pisze:W przypadku Rezuna stawiałbym na to drugie.
Podobną opinię wyraziłeś kiedyś Generale o pułkowniku Kuklińskim.

A mnie książki Suworowa bardzo się podobają, nawet powieści, chociaż poziom jest bardzo nierówny - od dobrych do świetnych. ;)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

jaynova pisze:
ElGeneral pisze:W przypadku Rezuna stawiałbym na to drugie.
Podobną opinię wyraziłeś kiedyś Generale o pułkowniku Kuklińskim.
A mnie książki Suworowa bardzo się podobają, nawet powieści, chociaż poziom jest bardzo nierówny - od dobrych do świetnych. ;)
Po pierwsze: Zbieżność moich opinii o Suworowie i Kuklińskim nie oznacza, że są błędne. Po drugie: Ktoś może być moralną świnią i dobrze pisać - moralność i talent literacki bywają rozłączne.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Kruger »

Uważasz, Generale, że wszyscy w ZSRR święcie wierzyli w to co widzieli dookoła i w czym uczestniczyli?

Bo mnie się wydaje, że masa ludzi dobrze kminiła w czym rzecz, ale trzymali mordy na kłótkę. A jak któremuś się zdażyła szansa, to sperniczył.
Twoje ataki na Rezuna są dla mnie niezrozumiałe.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

Kruger pisze:...Twoje ataki na Rezuna są dla mnie niezrozumiałe.
Przepraszam bardzo, ale czy podawanie prawdziwego nazwiska jest atakiem? Po prostu nie lubię zaprzańców. Kim Philby też nie jest postacią z mojej bajki.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ