Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: Mara »

Małgorzata pisze:Czytała i nie poprawiła tych ortografów?!
<uzbrajam się i idę suszyć wici Wirusu, żeby następnym razem okulary włożyła do czytania>
Co niczego nie zmienia, ortografy idą na Twoje konto, jesteś za nie odpowiedzialna.
Nie, nie miala wcale obowiazku poprawiac bledow, wiec nie nalezy Wirusa za nic winic :) Bledy sa wylacznie moim niecnym wystepkiem.
Małgorzata pisze:Nie, nie zakładam, że to kwestia znajomości innej niż znajomość twórczości autora.
Dziekuje, tu mnie uspokoilas.

Nosiwodo, wobec tego mozna zalozyc, ze czasami nawet z self-publishingu moze wyniknac cos dobrego.

Xiri, korzystajac z wlasnego doswiadczenia, chcialabym, zebys wziela pod uwage fakt, ze w przytlaczajacej wiekszosci wydawnictwa z obszaru self-publishing nastawione sa zysk, ktorego zrodlem nie sa czytelnicy/potencjalni nabywcy ksiazki, lecz autorzy. Dochod ze sprzedazy to najczesciej dodatkowy profit.
Oczywiscie, decyzja w sprawie wydania ksiazki w ten czy inny sposob nalezy wylacznie do ciebie.
42

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: nimfa bagienna »

A ja mam przed oczami krzywą rozkładu normalnego.
Wydaje mi się, że - jeśli chodzi o wydawnictwo z łacińską nazwą - jednej strony są na niej książki takie, o jakich pisze neularger (recenzował powieść gimnazjalisty), czyli zwyczajnie złe, a z przeciwnej takie, jaką wydała Mara, a jej książka bardzo mi przypadła do gustu, co zresztą można wywnioskować z przytoczonej recenzji. Pomiędzy nimi znajduje się szary, niczym niewyróżniający się tłum, dodatkowo skażony niewprawną redakcją i pożal się boże korektą, niezasługującą na to szlachetnie miano.
W efekcie, jeśli chodzi o wydawnictwo, wychodzi na minus. Bo teksty złe z natury oraz w najlepszym razie przeciętne "zyskują" dzięki wydaniu tylko "opiekę" redaktorów i korektorów, którzy nie powinni tykać się słowa pisanego, a wartość książek dobrych, takich jak ta, którą napisała Mara, jest zubożana przez niechlujstwo wydawnicze (czytaj - "opieka" redakcyjno-korektorska jak wyżej).

Powergraph to chyba jedyne wydawnictwo z selfami, które nie wydaje bubli. Nie zetknęłam się z tym, żeby ktokolwiek zarzucał wydawanym w Powergraphie książkom niski poziom - jakikolwiek. Artystyczny, merytoryczny, edytorski. Tyle że Rafał jest marką uznaną na rynku, inne wydawane przez Powergraph książki przechodzą ostrą selekcję, a redaktorzy i korektorzy naprawdę znają się na robocie. Więc mam wrażenie, że to akurat jest wyjątek, który potwierdza regułę.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: nosiwoda »

No i Powergraph jest self-publish tylko w przypadku jednego autora - właściciela. W pozostałym zakresie jest normalnym wydawnictwem, płacącym autorom, a nie pobierającym od nich kasę. Więc nie wydaje mi się, żeby można było podawać Powergraph jako przykład, że "nawet z self-publishingu moze wyniknac cos dobrego".
Self-publish to jednak zazwyczaj oznacza firmę specjalizującą się w wydawaniu czegoś za cudzą kasę - a nie w wydawaniu książek właściciela.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: nimfa bagienna »

nosiwoda pisze:Self-publish to jednak zazwyczaj oznacza firmę specjalizującą się w wydawaniu czegoś za cudzą kasę - a nie w wydawaniu książek właściciela.
Szi ja wiem? Marta Grzebuła to ewidentna selfie, wydająca w swoim wydawnictwie.
Wiem, to było wredne. Przykład skrajny, ale dobry. Aczkolwiek ona wydaje tylko siebie. Może to i lepiej, że nikomu nie proponuje (?) "opieki redakcyjnej" na swoim poziomie.
Monika Szwaja wydawała własne książki w wydawnictwie Sol Invicta, którego była właścicielką (albo współwłaścicielką, już nie pomnę). Inna rzecz, że Sol Invicta wydawało też książki innych autorów, bodajże Marcina Ciszewskiego.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: Alfi »

nimfa bagienna pisze:
Monika Szwaja wydawała własne książki w wydawnictwie Sol Invicta
Chyba jednak Invictus.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: nosiwoda »

Dżęder!
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: nimfa bagienna »

O, Alfi, dzięki! Pchnięcie na właściwe tory zawsze cenne:)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: Xiri »

Mara pisze:
Xiri, korzystajac z wlasnego doswiadczenia, chcialabym, zebys wziela pod uwage fakt, ze w przytlaczajacej wiekszosci wydawnictwa z obszaru self-publishing nastawione sa zysk, ktorego zrodlem nie sa czytelnicy/potencjalni nabywcy ksiazki, lecz autorzy. Dochod ze sprzedazy to najczesciej dodatkowy profit.
Oczywiscie, decyzja w sprawie wydania ksiazki w ten czy inny sposob nalezy wylacznie do ciebie.
Spróbowałam i wysłałam niepublikowany dotąd tekst (+ rysunki) do tradycyjnego wydawnictwa. I się udało (jestem po długiej rozmowie telefonicznej). Dostałam średnią 4/5. Na razie nic więcej nie wspomnę, póki nie zobaczę umowy i wszystko nie zostanie ostatecznie ustalone. http://i.imgur.com/pYDEhXM.jpg

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: hundzia »

No widzisz, da się! Gratulacje.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: neularger »

Przy tej prędkości rozjazdu w opiniach, hundziu, niedługo będzie Ci potrzebne nowe ciało. :P
Choć może nie, różnoimienne ładunki się przecież przyciągają, :)))
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: hundzia »

neularger pisze:Przy tej prędkości rozjazdu w opiniach, hundziu, niedługo będzie Ci potrzebne nowe ciało. :P
Choć może nie, różnoimienne ładunki się przecież przyciągają, :)))
Wiesz co, tuptaj się sam :) Ja świętuję publikację tradycyjną.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: Małgorzata »

Ja nie mogłabym świętować... Współczucie mi nie pozwala. To redaktorskie. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: neularger »

hundzia pisze:
neularger pisze:Przy tej prędkości rozjazdu w opiniach, hundziu, niedługo będzie Ci potrzebne nowe ciało. :P
Choć może nie, różnoimienne ładunki się przecież przyciągają, :)))
Wiesz co, tuptaj się sam :) Ja świętuję publikację tradycyjną.
Bo, jak wiadomo, publikacja tradycyjna podnosi jakość wydawanego dzieła. :)
Się zatuptalas. Podwójnie. :P
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: hundzia »

Mam nadzieję, że profesjonalna redakcja podniesie tę wartość. Gratuluję Xiri, ponieważ wysłała, choć zarzekala się, że nie wyśle, bo się nie da publikować tradycyjnie. A jednak się da i zmienila nastawienie. To i gratuluję. Jak człowiek człowiekowi, ja nie świnia by tylko podżerać i mieszać z błotem/w błocie.
Wartość obecnych publikacj pomińmy milczeniem. Ja już do ępików nie chodzę, bo tam w większości na półkach same śmieci stoją.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Najlepsze serwisy self-publish w Polsce

Post autor: Małgorzata »

Mam nadzieję, że profesjonalna redakcja podniesie tę wartość.
Nadzieja jest zupełnie niepotrzebna. Profesjonalna redakcja podnosi jakość dzieła zawsze - do tego właśnie służy. :P
I nie ma w tym stwierdzeniu ani krzty optymizmu...
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ