Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Keiko »

I to jest właściwe podejście :D Jeśli nie potrafimy patologii wyeliminować to ją opodatkujmy :D
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Idzie sobie do apteki pacjent z receptą. Recepta opiewa na dwa opakowania leku - nazwijmy go tak - XYZ, po 60 tabletek każde. Aptekarz wyciąga jedno opakowanie zawierające 60 tabletek, a drugą ręką sięga po dwa opakowania po 30 tabletek każde, po czym informuje klienta, że tych ostatnich nie może wydać, ponieważ ten lek ma cenę z dopłatą, a ze względu na niezgodność z treścią recepty NFZ mógłby transakcję zakwestionować. Ponieważ jednak żyjemy w gospodarce rynkowej, aptekarz nie chce, by mu klient wraz z receptą odfrunął do konkurencji, więc pazernie cap! receptę i proponuje, by posiadacz tejże recepty przyszedł po to drugie opakowanie następnego dnia po 13:00, kiedy rzeczone opakowanie przybędzie z hurtowni. Klient, człowiek z natury uprzejmy, uprzejmie wyraża zgodę, po czym wychodzi ze stosownym kwitem, by następnego dnia wiadomo było, po co przylazł.
Mam dziwne wrażenie, że w naszym pięknym świecie wszystko powinno być okrągłe. Widział kto kiedy cyrk na kwadratach?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Iwan »

Chyba niechcący zradykalizowałem jakiegoś Turka. Na forum internetowym się bardzo pieklił, że ludzie źle się wypowiadają o Turcji i jej prezydencie, twierdząc, iż wykorzystuje wojnę z „Państwem Islamskim” jako przykrywki, żeby unicestwić swoich własnych wrogów, głównie Kurdów, którzy z Daesz nie mają nic wspólnego. Widziałem, że biedak jest na krawędzi wybuchu, więc jako troll-amator lekko mu pomogłem małym popchnięciem. Zasugerował, że w efekcie ostatnich ataków terrorystcznych w Europie, to muzułmanie i islam są głównymi ofiarami Daesz, bo wszyscy teraz krzywo patrzą na muzułmańską populację w Europie. Widząc tak łakomy kąsek, szybko dołączyłem do dyskusji i odpisałem mu, że według tego rozumowania główną ofiarą Hitlera są Niemcy, bo teraz wszyscy sobie z nich brzydko żartują.
Coś odpisał, ale musiał ostro pojechać jakimś pseudo-religijnym bełkotem, bo z miejsca dostał bana, a post skasowano. Najprawdopodbniej groził śmiercią, czy czymś tam podobnym. Ktoś inny zdążył to przeczytać i zacytować fragment, więc przynajmniej z częścią się zapoznałem. W każdym razie dowiedziałem się, że (spróbuję to dosłownie przetłumaczyć, choć to dość zawiłe) „będę przez wieczność topił się w męczeńskiej krwi niewinnych ofiar wrogów islamu. To dla mnie coś nowego. Do tej pory straszono mnie co najwyżej „ogniem piekielnym po trzykroć”.
What doesn't kill you, makes you pissed off

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Galeria Uffizi we Florencji zatrudniła pewnego niemieckiego historyka sztuki na stanowisku dyrektora. Dyrektor postanowił ostrzec zwiedzających przed kieszonkowcami i przed konikami sprzedającymi fałszywe bilety. Ostrzeżenie emitowane było z głośnika w zasięgu słuchu kolejki przed kasami. Dyrektor zapłacił za to 295 euro grzywny. Decyzja o ostrzeżeniu nie została wcześniej uzgodniona z władzami miasta.
Niemiec, a nie wiedział, że Ordnung muss sein?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Q »

Iwan pisze:Coś odpisał, ale musiał ostro pojechać jakimś pseudo-religijnym bełkotem, bo z miejsca dostał bana, a post skasowano. Najprawdopodbniej groził śmiercią, czy czymś tam podobnym. Ktoś inny zdążył to przeczytać i zacytować fragment, więc przynajmniej z częścią się zapoznałem. W każdym razie dowiedziałem się, że (spróbuję to dosłownie przetłumaczyć, choć to dość zawiłe) „będę przez wieczność topił się w męczeńskiej krwi niewinnych ofiar wrogów islamu. To dla mnie coś nowego. Do tej pory straszono mnie co najwyżej „ogniem piekielnym po trzykroć”.
Prawie jak spotkanie Czerwonego Kapturka z wilkiem ;)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Było to w trzy dni po zamachu w Bataclan. Pewien Marokańczyk mieszkający w Nancy pobożnie się doprawił alkoholem, po czym poszedł na dworzec, gdzie ściągnął i podarł dwie flagi francuskie. W sądzie tłumaczył, że ściągnął, bo chciał pocałować, ale był pijany, więc mu nie wyszło.
Wyrok: 120 godzin prac społecznych.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Spadłem z krzesła.
Pewien francuski emeryt wrzucił coś do czapki bezdomnemu żebrakowi, a potem zaczął z nim rozmawiać. Efekt rozmowy był taki, że emeryt poszedł do bankomatu i wrócił z sumą trochę wyższą, która też wylądował w tej samej czapce. później sytuacja się powtarzała - tak często, żę bank się zaniepokoił i zawiadomił komisariat. W rozmowie z policją emeryt potwierdził, że to on sam, zupełnie dobrowolnie, wypłacał pieniądze z bankomatu. Ujawnił też, że za każdym razem "sponsorował" żebraka. Żebrak też został przesłuchany. Teraz hojnego darczyńcę ma zbadać psychiatra dla ustalenia, czy "pacjent" jest w pełni władz umysłowych.
I to się dzieje, do cholery jasnej, w ojczyźnie praw obywatelskich. Wolny obywatel V Republiki bez żadnych wątpliwości miał prawo powiedzieć: "Panowie, nikt mi nie ukradł ani karty, ani PIN-u, sam tę kasę wypłaciłem, a jeśli chcecie wiedzieć, co z nią zrobiłem, to niestety g***o wam do tego, więc foutez le camp!"
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Iwan »

Ja się mimo wszystko nie zgadzam. Według takiego nastawienia policja nie powinna ścigać oszustów z metody „na wnuczka”, bo przecież emeryt sam idzie do bankomatu, wypłaca własne pieniądze i robi z nimi, co mu się żywnie podoba. Uważam, że francuskie służby miały prawo podejrzewać, że staruszek padł ofiarą jakiegoś oszustwa.
edycja: "francuskie" wielką literą napisałem z jakiegoś powodu.
What doesn't kill you, makes you pissed off

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Nie słyszałem, żeby jakakolwiek ofiara oszustwa "na wnuczka" była poddawana badaniom psychiatrycznym. W dodatku jeśli ja twierdzę, że nikt mnie nie okradł (bo mi wstyd, na przykład), to policja nie może mnie zmuszać, bym się do tego przyznał. Zwłaszcza że nie ma powodu, by zaprzeczać moim oświadczeniom.
Gdyby jeszcze w sprawę wtrącili się potencjalni spadkobiercy tego dziadka, mógłbym od biedy zrozumieć.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: neularger »

Może było tak Alfi, że staruszek - darczyńca dał jakiś powód służbom do tego, żeby uważać go za osobę nie do końca poczytalną? Ostatecznie szaleńców ratuje się wbrew ich woli...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Dr hab. Wojciech Krysztofiak ze Szczecina:
10 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Startuje w nich reprezentacja Polski. Jej zwycięstwa wzmocnią falę brunatnego nacjonalizmu zalewającą nasz kraj.

Jak tak dalej pójdzie, to chyba w końcu polubię panią Pawłowicz. Jej wypowiedzi też mocno kontrastują z noszonym tytułem, ale nie aż do tego stopnia.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Małgorzata »

Nie polubisz, bo ona brzydko mówi. W sensie gramatycznym. I brzydko pisze - nieortograficznie...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

No, trudno będzie. Ale jeśli dr hab. W. K. pomoże, to a nuż widelec...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Andrzej Pilipiuk
C3PO
Posty: 810
Rejestracja: pn, 23 kwie 2012 19:39

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Andrzej Pilipiuk »

Keiko pisze:I to jest właściwe podejście :D Jeśli nie potrafimy patologii wyeliminować to ją opodatkujmy :D
Należy po prostu zalegalizować prostytucję oraz sutenerstwo.
Ale trzymajmy poziom cywilizacyjny - zróbmy to PO POLSKU! i PO EUROPEJSKU!

A zatem należy:

- Nakazać panienkom i alfonsom płacić normalne podatki, normalny zus, oraz podatek vat - 23%.

- Alfonsi mają mieć działaność gospodarczą.

-Panienki mają pracować na etat - z zagwarantowanym całym kodeksem pracy, prawem do urlopów i urlopów wychowawczych.

-Powołać izbę gospodarczą domów publicznych - w której zasiądą weterani branży z czasów PRL - najczcigodniejsi emerytowani alfonsi i najdostojniejsze byłe prostytutki. (przynależność do samorządu obowiązkowa - jak w korporacjach!)

-Dać im prawo koncesjonowania i certyfikowania burdeli - a młody "narybek" branży niech na tych biurokratów buli!

-Wprowadzić egzaminy kompetencji zawodowych, stopnie awansu, egzaminy z podstaw medycyny, fizjologii, etyki, historii zawodu!

-Organizować szkolenia z BHP - obowiązkowe!

-Panienki ponadto mają obowiązek założyć kasy fiskalne.

-Na życzenie klienta mają obowiązek wystawiać faktury.

-Burdele muszą prowadzić dokładną ewidencję przychodów na oddzielnych blankietach dla skarbówki, na oddzielnych dla ZUS i na oddzielnych dla swojej izby gospodarczej.

-Od serwowanych drinków - akcyza jak w przypadku gastronomii. i normy HAACAP ich przygotowania

-Domy publiczne regularnie kontrolować przez straż pożarną, sanepid, inspekcję pracy, nadzór budowlany etc.

-Opracować zestaw norm ISO dla domów publicznych i drobiazgowo kontrolować odległość baldachimów od materacy, rodzaj środków czystości używanych w kiblach, sprawdzać atesty wykładzin podłogowych, prześcieradeł i prezerwatyw.

-W kiblach obowiązkowe wywieszki z instrukcjami mycia rąk, ptaków i innych części ciała.

Po roku nie będzie w Polsce żadnej prostytucji - czego nie zagryzie ZUS i sanepid - wykończą ich własne samorządy i związki zawodowe ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Andrzej Pilipiuk pisze:
-Wprowadzić egzaminy kompetencji zawodowych
Źle mi poszło, oblałam ustny!
NMSP

Ja mam inny pomysł. Trzeba rejestrować jako działalność gospodarczą oszustwa podatkowe i odprowadzać od tej działalności podatki. Moim zdaniem świetny sposób na deficyt budżetowy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ