Złote, pozłacane, nieuczesane...

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

Bo to japiszon jest. Zresztą powiedział to kilka miesięcy temu, kiedy w rankingach prowadził Fillon. Teraz ta wypowiedź wypływa z czeluści Internetu, co dowodzi, że Lavoisier i Miłosz mieli rację: Rien ne se perd, albowiem spisane będą czyny i rozmowy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Kruger »

Szokujące.
Akurat sobie odświeżałem parę pozycji z serii Merde Stephena Clarke'a i mi ta deklaracja w mocnym kontraście stoi z wewnętrznym przekonaniem każdego Żabojada o bezgranicznej supremacji ich kultury nad każdą inną (a tam gdzie nie supremuje, to zalana jest potokiem chłamu więc i tak jest moralnym zwycięzcą).
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

W każdym razie Macron mówił o nieistnieniu kultury francuskiej w pewnym dość specyficznym kontekście: nie ma "kultury francuskiej, są różne kultury we Francji - każda sobie..." itd. Teraz, kiedy to zostało kilka razy przypomniane, poszperałem i dotarłem do jego własnych późniejszych komentarzy. No cóż - chaos myślowy podlany sosikiem ideologicznym. A główny argument - we Francji był Picasso.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Beata »

U nas też był. :D Wprawdzie z krótką wizytą, ale też się liczy, prawdaż. I dzieło jedno machnął.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

O, to polskiej kultury też nie ma?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Beata »

A jest? ;)
Pszesz gdyby była, to nie było konieczności jej naprawiania, reformowania czy jak tam nazwać to, co w toku.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

Gangsterom, szmuglerom narkotyków i rabusiom może bym nawet zaufał. Ale intelektualistom i ubezpieczycielom - nigdy.
Doktor psychologii Alex Delaware w Selekcji Kellermana.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

Rzeczą najtrudniejszą do udźwignięcia jest sława. No, chyba że anonimowość. (Guy Bedos, satyryk francuski)
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

Modelka ma tylko konstrukcję. Natomiast nie ma nic zawieszonego na tej konstrukcji. (Cejrowski)
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

Komentarz do n-tego artykułu na yahoo, szczegółowo omawiającego sylwetkę i kostium pani Brigitte: Aussi maigre qu'une augmentation de retraite! Czyli: chuda jak podwyżka emerytury.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

Taki tytuł mi się rzucił w oczy: Chciał skoczyć z balkonu - policjanci przyszli mu z pomocą.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Beata »

Przypomniałeś mi dowcip o pewnym panu, któren z wież Eiffela chciał skoczyć, bo go wysokość hipnotyzowała. I tak stoi, patrzy, zastanawia się... i nagle słyszy, jak facet obok niego mówi:
- Skoczyło by się, nie?
- Ale co pan? Przecież bym się zabił!
- E tam. Cała rzecz w technice. Skaczesz pan, szybujesz, szybujesz... miękko lądujesz, i gotowe.
- Jak to? Pokaż pan!
- Proszę bardzo. Niech pan potrzyma teczkę.
I facet skoczył. Szybuje, szybuje... miękko wylądował, wjechał na górę.
- Proszę bardzo.
- Ale czy mógłby pan jeszcze raz? Bo ja nie zauważyłem, jak pan te ręce przy szybowaniu rozkłada...
- Oczywiście.
Facet skoczył drugi raz. Szybuje, szybuje... miękko wylądował, wjechał na górę.
- I jak?
- Nie no, wie pan... to ja też spróbuję. - Oddał facetowi teczkę. - Trzymaj pan parasol.
Skoczył. Z oczywistym skutkiem.
A facet do siebie:
- Jak na anioła stróża, to mam parszywy charakter!
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

(...) wysublimowana instalacja plastyczna, która aczkolwiek abstrahuje od altruistycznych sofizmatów i metafizycznego pietyzmu, to w konkluzji artysta był w swej wizji sugestywny, co zapewne jest w stanie udowodnić empirycznie. Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji. Przedostatnim ogniwem tego łańcucha myśli artystycznej było przysłonięcie pamiątkowej tablicy, by ostatnim jego elementem stał się nacechowany artyzmem finezyjny paradoks.
Temi natchnionemi słowy pani Anna Stanaszek-Kaczor, sekretarz gminy w Kamieniu Pomorskim, wyjaśniła, i dlaczego biały orzeł na tablicy ustawionej 11 listopada przed Urzędem Miasta ma białą koronę zamiast złotej, a w dodatku zasłania pewną tablicę pamiątkową.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Beata »

O ja pierdziu! Czyli te sofizmaty, pietyzm, co więcej: propedegnacja deglomeratywna to o kolorze jest? Szacun. Prawie jak adekwatna i immanentna ruraryzacja infrastruktury.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Złote, pozłacane, nieuczesane...

Post autor: Alfi »

Prosto z Internetu: Facet przystojny finansowo nie musi być piękny.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ