Narzekań czar, nieszczęść pląs

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 27 maja 2017 22:51

Jakim trzeba być kretynem, by produkować czajniki z elementami wykonanymi z plastiku o temperaturze topnienia z grubsza takiej samej, jak temperatura wrzenia wody?!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości

Post autor: nimfa bagienna » ndz, 28 maja 2017 14:35

Aś tam - od razu kretynem. Spalisz jeden, kupisz nowy. Kassa wciąż brzęczy.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny

Post autor: kiwaczek » pn, 29 maja 2017 11:25

O tym już w "Rakietowych szlakach" było. :D
FTSL
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Siekierka
Pćma

Post autor: Siekierka » pn, 29 maja 2017 11:44

Gorączka, kaszel i angina. Na dodatek na obczyźnie... Do lekarza pójść nie mogę, bo nie mam ichniejszego PESELU, najwcześniej mieć go będę 7 czerwca. Za wizytę prywatną nie zapłacę, bo pieniądze wpłyną mi na konto, dopiero jak będę mieć tutejsze. A konta nie otworzę, bo nie mam ichniejszego PESELU... Masakra... ;/
Każdego dnia głupieję do reszty, ale i tak nie dogonię społeczeństwa

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 10 cze 2017 16:46

Prasowanie to zuo.
Porządkowanie papierów to jeszcze wieuksze zuo. Zwłaszcza jeśli papiery to w dużej części tzw. przydasie. Tym przydasiom dużo miejsca potrzeba, rozpychają się jak... sam już nie wiem co.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » ndz, 23 lip 2017 18:29

Coś w rodzaju oberwania chmury, i to z gradobiciem - nie wiem, czy nie największym, jakie przeżyłem. Kanonada jak pod Verdun. Trawnik przez chwilę biały. Asfaltowego dna rzeczki, nad którą mieszkam, przez kilkanaście minut nie było widać. A ja stałem w oknie i z przerażeniem patrzyłem na to, co się dzieje z moją zieleniną na balkonie. Teraz widzę poutrącane wierzchołki godecji (oczywiście wraz z pączkami), zmasakrowane liście nasturcji i poutrącane końcówki pędów wilców. Czarna rozpacz.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » śr, 16 sie 2017 11:13

Włączyłem radio i usłyszałem Głos. Ten Głos, który upoważnia do siedzenia w kabinie i wydawania okrzyku "Zajęte!". Jednym słowem: Głos Natalii Przybysz.
Niech mnie ktoś pocieszy.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 02 wrz 2017 15:05

Następny koniec świata zapowiedziany został na 23 września. Co chyba daje prawo do zaskarżenia do NSA ze względu na niedotrzymanie ustawowego terminu powiadomienia.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pt, 06 paź 2017 19:38

Tarnobrzeg, do minionej nocy cztery razy lepszy od Warszawy, teraz już jest tylko trzy razy lepszy. Ksawery tak się rozochocił, że przewrócił jedną z czterech palm nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 08 sty 2018 21:33

Ech... Włączyłem telewizor, wstukałem TV5 Monde, żeby obejrzeć teleturniej - a tu pytanie o "Despacito". To nie jest w porządku.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » wt, 09 sty 2018 06:29

No, coś Ty, Alfi? To jest bardzo w porządku, bo "Despacito" jest wszędzie. Kiedy ostatnio zepsuła mi się w lodówce resztka wędliny, wyemigrowała stamtąd, nucąc tego hiciora. Z chórkami mikrobów.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 09 sty 2018 09:43

To było wydanie specjalne, dla licealistów - mówiąc ściśle, finał. Dla mnie pocieszające jest to, że małolaty w ogóle tego hiciora nie kojarzyły. Trochę się jednak zmartwiłem, że nie wiedziały, jakim przedmiotem Chruszczow walił w pulpit (ktoś obstawiał długopis, ktoś inny nawet czerwoną flagę). No i jedna z finalistek (tzn. w finale tego finału), choć bardzo oczytana, z powodu tremy zapomniała, kto napisał Świętoszka.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » wt, 09 sty 2018 23:23

Świętoszka napisał ktoś chory z urojenia. :P
Pewnie ten sam, który skomponował "Despacito"?
Mnie prześladują średniki. Dowiedziałam się właśnie, że średników w przekładzie należy używać w tych samych miejscach, co w tekście oryginału. Akapity robić w tych samych miejscach, co w oryginale. I nie zmieniać kolejności informacji zawartych w tekście. Ani nie wkładać paluchów w styl i nie dbać, aby nie pojawiły się głupie powtórzenia, nie.
I żeby nie było, nie chodzi o przekład instrukcji obsługi pralki, tylko o tekst literacki, znaczy, powieść. I - jak na ironię - stanowisko takie wygłosiły osoby, które nie poradziły sobie z redakcją przekładu książeczki dla dzieci (200 słów dla pięciolatków)*.
I mimo to się odezwały, jak powinno się robić przekład...
To nie był mój przekład, nie. Nie miałam nic wspólnego z tym tekstem. Za to bardzo wiele z w/w książeczką dla dzieci.
Zatrzęsło mną.
_____
*Tak jest, jedna książeczka dla dzieci, bardzo marny translator i DWIE osoby, które miały zredagować dwadzieścia zdań na krzyż. I nie podołały temu arcytrudnemu zadaniu.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Beata
Niegrzeszny Mag

Post autor: Beata » śr, 10 sty 2018 17:08

Heh. To po co wugle zawracać sobie głowę przekładaniem? Pszesz można by tylko na dole strony słowniczek użytych słów zamieścić... ;)
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » śr, 10 sty 2018 18:44

Małgorzata pisze:Świętoszka napisał ktoś chory z urojenia. :P
W dodatku skąpiec i mizantrop. A mimo to donżuan cieszący się powodzeniem u uczonych białogłów i różnych innych pociesznych wykwintniś.

ODPOWIEDZ