Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Alfi »

- Co to za oczy tam błyszczą? To niedźwiedzie?
- Nie, to dzikie okazje w sklepach Euro!


Udomowiona okazja już nie ma tego błysku w źrenicach.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Alfi »

Niejaki Wojciech Mann występuje ostatnio w roli upartego konfidenta:

- Doniosę.
- Nie doniesiesz.
- Doniosę!!!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Małgorzata »

Przerażające, jak bardzo oswajane zaczynają być kwestie, które nigdy nie powinny być oswojone....
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: kiwaczek »

Mnie po prostu krew burzliwa zalewa, jak tylko słyszę w radyjku, a słyszę regularnie, tego pana, co przekonuje żonkę, że jej terapia ma skutki uboczne, bo znikają boczki. Ostatnio odkryłem, że toto ma swoją wersję wizyjną.

Tak obrażającej moją szczątkową inteligencję reklamy dawno mi nie wciskano co 20 minut...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Alfi »

W ogóle teksty w reklamach są najczęściej na żenującym poziomie. A w przypadku Manna dziwię się, że bierze udział w takim badziewiu jak te reklamy w duecie z Reneuszem - w końcu to dziennikarz dużego kalibru, niekoniecznie w sensie gabarytów. Ktoś o takiej renomie powinien się bardziej szanować.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Małgorzata »

E, tam, szanować. Pecunia non olet, a za udział w reklamie są naprawdę duże pieniądze. Znane ryje*nie będę przepraszać za użycie takich "grubych" słów, w branży tak się mówi wyciągają ładną kasę za pokazanie się na sesji zdjęciowej, która trwa dwa-trzy dni.
Mnie raczej zastanawia, czy dzisiaj, po porażce polskich piłkarzy, znikną wszystkie reklamy z gębami z reprezentacji narodowej (wraz z gębą trenera oczywiście). Chyba pójdę oglądać TV... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Marcin Robert »

Mnie też to ciekawi. Zresztą sądzę, że wyniki sportowe danego zawodnika są odwrotnie proporcjonalne do liczby reklam z jego udziałem.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Małgorzata »

Nie, Małysz jest wyjątkiem. I ten kolejny - Stoch - chyba też.
Mnie się zdaje, że to kwestia nie tyle ilości wystąpień w reklamach, ale zasobów na koncie. Lewandowski jest już w piątce najbogatszych Polaków. No to czym ma się martwić? Że nie wylazł z grupy na jakimś śmiesznym Mundialu?
Oj, tam,...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Alfi »

Czy ktoś z Szanownych Państwa posiada już auto, które na nowo definiuje przyjemność z jazdy?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Alfi »

Od baaardzo dawna intryguje mnie psychika Mariana i Barbary. Tak się jakoś dziwnie składa, że raz Marian uświadamia Barbarze istnienie sklepów Media Expert, innym razem to Barbara jest uświadomiona i uświadamia nieświadomego Mariana. Z czego wynika, że u obojga czasem szwankuje pamięć, więc zapominają to, co wcześniej to zapominalskie uświadamiało temu drugiemu. Zdarza się też, że Marian próbuje uświadomić Barbarę, ale Barbara, nie w ciemię bita, już się wcześniej uświadomiła i nawet dokonała zakupów. Potem sytuacja się odwraca: Barbara chce uświadomić Mariana, a tymczasem on okazuje się już uświadomiony i we wszelakie dobra obkupiony, oczywiście po fantastycznej cenie.
No i zastanawiam się jeszcze, gdzie oni upychają te wszystkie lodówki, pralki, telewizory o gabarytach większych niż rozmiary obrazów Matejki albo Rubensa i wszelaki inny sprzęt. Kupują, kupują i wciąż im mało. Może to oni sobie wybudowali ten zamek w Puszczy Noteckiej?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

wroniec
Sepulka
Posty: 1
Rejestracja: pt, 06 lis 2020 23:56
Płeć: Mężczyzna

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: wroniec »

Jak czasem widzę te reklamy to widzę tych ludzi którzy w nie wierzą

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Alfi »

I to wierzą tak bardzo, że kiedy jedna z amerykańskich telewizji wyemitowała reklamę cudownej tabletki, która leczy grypę i wszelkie bóle od stóp do głów, zapobiega ciąży i zimniejsza zużycie benzyny o 5%, ludzie natychmiast ruszyli z kartami kredytowymi w zębach na poszukiwanie tego specyfiku.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Alfi »

Wie ktoś może, co to takiego jadzonki jaśminowca? Bo Youtube bardzo reklamuje.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3082
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Q »

A propos oswajania...
https://www.salesmanago.pl/marketing-au ... izacji.htm
Lenin wiecznie żywy! ;)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

Post autor: Małgorzata »

Bosz, jak dobrze, że nie jestem już z braży i nie muszę się doszkalać z marketingu. Ha! NIE JESTEM W TARGECIE!!!
Te wszystkie książki o różnych działach sprzedawania i reklamy są męczące. Autorzy uważają je za kompendia wiedzy objawionej i strasznie się dziwią, że niektóre działy psychologii i lingwistyki opracowały zagadnienia dokładniej, dogłębniej i szerzej. :)))
Szkoda, że nie potrafią zrobić z tych książek takich fajnych, jak "Uśmiechnięte ścierwo" czy "Machiavelli i marketing". Albo nawet "29,99". Zamiast kreować się na autorytety, mogliby się zniżyć do pokazywania marketingu w ciekawej perspektywie.
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ