Witcher/Wiedźmin

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1713
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Wybrano Wiedzmina - to Henry Cavill, aktualny Superman.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Małgorzata »

No, a podobno Ciri ma być czarna. W sensie, że murzynka...
Internety się śmieją, a mnie ręce opadają. Chyba jestem rasistką. Albo będę - jeszcze nie zdecydowałam.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Kruger »

Ponoć to fejk.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Alfi »

Małgorzata pisze: pt, 14 wrz 2018 03:17 No, a podobno Ciri ma być czarna. W sensie, że murzynka...
Internety się śmieją, a mnie ręce opadają. Chyba jestem rasistką. Albo będę - jeszcze nie zdecydowałam.
Na pewno jesteś. Przecież ja się tutaj dowiedziałem, że jestem rasistą, bo uważam, że Thor czy też Odyn w filmie powinien być biały, bo tak go sobie wyobrażali wikingowie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Małgorzata »

Wikingowie też byli rasistami, to pewne. :P
Znaczy, paczą na nas długie wieki rasistowskiej tradycji, czy jak to szło. Tak czy inaczej będziemy w dobrym towarzystwie. RED na pewno też jest rasistowski, bo zrobił białą Ciri w grze.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Q »

Kruger pisze: pt, 14 wrz 2018 09:03Ponoć to fejk.
Abo fejk, abo szybka korekta kursu... Teraz chodzi wersja, że Polki szukają do tej roli...

Nawiasem: Cóż... Według książek Ciri "Miała jasne, mysiopopielate włosy i wielkie, jadowicie zielone oczy." ("Miecz przeznaczenia") przy czym "Wystarczy zajrzeć w te zielone oczęta, by wiedzieć, że coś w niej jest. Wysokie czoło, regularne łuki brwiowe, ładny rozstaw oczu. Cienkie skrzydełka nosa. Długie palce. Rzadki pigment włosów. Ewidentna krew elfów, choć niedużo w niej tej krwi." ("Krew elfów"). W przypływie ironicznego poczucia humoru umiem sobie wyobrazić ową rzekomą(?) nastoletnią BAME ucharakteryzowaną tak by miała mysie włosy i zielone oczy (w końcu w Japonii to przechodzi).

A poza tym Bagiński zrezygnował ze stanowiska reżysera....
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1713
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Q pisze: sob, 15 wrz 2018 22:13 A poza tym Bagiński zrezygnował ze stanowiska reżysera....
Pozostaje jednak producentem wykonawczym. Co nie zmienia faktu, że prawdziwi sapkofani, ci którzy czytali książki, a nie tylko grali w gry :) będą kląć, oglądając. Bo reguły amerykańskiego rynku i Netflix nigdy nie pozwolą sobie na całkowicie białą obsadę - książkową.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Q »

jaynova pisze: pt, 21 wrz 2018 23:00Bo reguły amerykańskiego rynku i Netflix nigdy nie pozwolą sobie na całkowicie białą obsadę - książkową.
Przy czym można to przecież rozegrać mądrzej niż zwykle obecny Hollywood robi, wczytując się w logikę świata.

Zacznijmy od tego, że podtekst indiański jest elfim wątku "Sagi..." b. wyraźny (i intencjonalny). Mogliby zatem w roli elfów obsadzić aktorów-Indian, co stanowiłoby zawsze ciekawą odmianę po tolkienowskim czystym typie nordyckim, tak jak Ged jest interesującym urozmaiceniem po Merlinie i Gandalfie, a Corwin czy Elryk po Conanie i conanoidach.

Kolejna możliwość to rozszerzenie ról Tei i Vei. Jak wiadomo w grze Zerrikania przypomina zasadniczo Arabię, ja mam inne skojarzenia. AS-owy oryginał nie mówi ani słowa o kolorze skóry dziewcząt, mówi za to, że używają szabel - jest to zasadniczo broń orientalna (zapewne kojarzysz nazwy: dao, talwar, pulwar, saif, szamszir, kilij), a czczenie smoków kojarzy się b. mocno z Chinami (gdzie w/w dao, pierwowzór szabli, wymyślono). Mało tego, w "Czasie pogardy" mamy wzmiankę o zerrikańskich pustyniach, i o tym, że żyją w owym kraju tygrysy, a znów "Chrzest ognia" wspomina o zerrikańskich stepach (oraz zamieszkujących je klanach) i antylopach. Niezbyt to wszystko po zsumowaniu pasuje do Bliskiego Wschodu, za to do okolic chińsko-mongolskich jak najbardziej. Więc i dwie skośnookie wojowniczki możemy dostać.

Nadto w "Granicy możliwości" mowa jest wyraźnie o wiedźmińskich odpowiednikach krajów afrykańskich, których nazwy z realnego świata na żywca są skopiowane: "Za morzami, w Ofirze i Zangwebarze, są białe konie w czarne paski.". A skoro mieszkają tam zebry, to zapewne i nie-biali tubylcy, których zawsze można jakoś do fabuły przemycić (w roli najemników np.).

Wreszcie: zna kto kanoniczny kolor skóry vranów i bobołaków?
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1713
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Q pisze: pn, 24 wrz 2018 18:39 A skoro mieszkają tam zebry, to zapewne i nie-biali tubylcy, których zawsze można jakoś do fabuły przemycić (w roli najemników np.).
Na siłe, w imie politycznej poprawnosci. Jak czarny Heimdall w Thorze :/
Zobaczymy, co będzie się działo z samym scenariuszem. Skądinąd wiadomo, że adaptacje książek fantasy bywają różne, od wiernych, jak Lotr do bardzo kiepskich. Tu mam wrażenie, że twórcy będą się starali balansowac pomiędzy światem przedstawionym w książkach, a przerabianiem go na modłę CDProjektową, by zadowolić graczy, lub Gry o Tron - sex i cycki się sprzedają :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Q »

jaynova pisze: pn, 24 wrz 2018 21:43
Q pisze: pn, 24 wrz 2018 18:39 A skoro mieszkają tam zebry, to zapewne i nie-biali tubylcy, których zawsze można jakoś do fabuły przemycić (w roli najemników np.).
Na siłe, w imie politycznej poprawnosci. Jak czarny Heimdall w Thorze :/
Prawda, niestety. Ale chyba lepsze to, niż zmienianie na siłę koloru skóry Ciri...
jaynova pisze: pn, 24 wrz 2018 21:43Zobaczymy, co będzie się działo z samym scenariuszem.
Ano, to kluczowe.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Małgorzata »

Ach, fabuła... Czemuś mam złe przeczucia. Pewnie dlatego, że oglądałam kilka seriali (oryginalnych, jak informuje plansza na starcie każdego odcinka) Netflixa i żaden, naprawdę żaden mnie nie wessał. Wszystkie są takie... przydługie, nudne. Trochę jak filmy psychologiczne z szybko odżałowanej epoki socrealnej, zarówno te nasze, jak i radzieckie. I dlatego mam te złe przeczucia. Bardzo złe.
Pomijam, że ciastowaty ryj najnowszego Supermana wydaje mi się słabo dopasowany do postaci Geralta, bo to przecież mój gust niepodległy i może charakteryzacja zrobi z tego lalusia ładnego wiedźmina, nie mogę się uwolnić od przekonania, że "Wiedźmin" okaże się fabularną porażką i nawet nie będzie można się cieszyć fajnym światem przedstawionym, bo on też zostanie zepsuty.
Mimo wszystko bardzo uparcie życzę sobie, żebym okazała się beznadziejnie złym prorokiem i wszystko jednak się udało... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1713
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Małgorzata pisze: śr, 26 wrz 2018 00:35 Pewnie dlatego, że oglądałam kilka seriali (oryginalnych, jak informuje plansza na starcie każdego odcinka) Netflixa i żaden, naprawdę żaden mnie nie wessał.
Modyfikowalny węgiel robił robotę, choćby grafiką i scenografią. A i aktorzy byli dobrze dobrani.
No i przede wszystkim DOM Z PAPIERU!!! O BELLA CIAO ! :)
Małgorzata pisze: śr, 26 wrz 2018 00:35 "Wiedźmin" okaże się fabularną porażką i nawet nie będzie można się cieszyć fajnym światem przedstawionym, bo on też zostanie zepsuty

Ja bardziej obawiam się o obsadę i zmiany scenariuszowe. Chociaż w tym wypadku Sapkowski nie ograniczył się do sprzedania praw autorskich i jakiś nadzór sprawować ma.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason »

A ja Wam napiszę, że jestem dobrej myśli, bo zmieniłem trochę swoje oczekiwania. Przestałem patrzeć na ekranizację z pozycji fana-ortodoksa i będę oglądał tak, jakbym nie znał książek. Więc o ile scenariusz nie zostanie spartolony, to fabuła będzie miała szansę przykryć ewentualne braki w innych aspektach.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Małgorzata »

Jak sobie zmieniłeś oczekiwania, Masonie? Znaczy, jak to zrobić?
Bo przyznam, że ten mój pesymizm (i złe przeczucia) stają się męczące - również dla mnie. Chętnie sobie zmienię polaryzację, tylko nie wiem, jak to zrobić... :X
Bo tak naprawdę wszyscy chcemy się CIESZYĆ nowym "Wiedźminem", więc optymistyczne nastawienie by się przydało. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1713
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Małgorzata pisze: sob, 29 wrz 2018 17:13 Bo tak naprawdę wszyscy chcemy się CIESZYĆ nowym "Wiedźminem",
Mam tyle lat, by pamiętać nastrój radosnego oczekiwania przed poprzednią, tfu!, ekranizacją . I żal mi tylko było Zamachowskiego, który błyszczał tam jako perła w g.wnie.
Ale! Nakłady finansowe pozwolą zrobić naprawdę wiele. Sam fakt, że główną rolę gra aktor, który grywał główne role w jednych z najdroższych filmów ostatnich lat - DCU.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ