Witcher/Wiedźmin

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason »

Małgorzata pisze: sob, 29 wrz 2018 17:13 Jak sobie zmieniłeś oczekiwania, Masonie? Znaczy, jak to zrobić?
Tak samo jak z zawieszaniem niewiary na kołku. Pomyśleć sobie tak - gorzej niż przy poprzedniej ekranizacji nie będzie, a potem zażyć niebieską pigułkę :-D
jaynova pisze: ndz, 30 wrz 2018 01:24I żal mi tylko było Zamachowskiego, który błyszczał tam jako perła w g.wnie.
Akurat w Wiedźminie mi on jakoś nie przypadł do gustu nawet biorąc pod uwagę tylko jego grę aktorską. Choć tutaj akurat winę można pewnie zwalić na reżysera, bo aktor nie zagra lepiej niż mu na to pozwoli reżyser...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

A.Mason pisze: ndz, 30 wrz 2018 01:44 nawet biorąc pod uwagę tylko jego grę aktorską.
Jeszcze nie widziałem go w kiepskiej roli. A tutaj ogromnie wyróżniał się na tle reszty. Szczególnie przy smoku, gdzie Chyra coś podgrywał :)
A.Mason pisze: ndz, 30 wrz 2018 01:44 aktor nie zagra lepiej niż mu na to pozwoli reżyser...
Często się zdarza że dobry aktor ratuje film. Ale to trochę offtop :)
Nevertheless :), Cavill będzie, grając, opierał się na wiedźminie z gry. Bo w trójkę zagrywa cały świat, a baaardzo wątpię, żeby przeczytał książki.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Cintryjka »

Akurat czytał wszystko i jest fanem - według scenarzystki to jeden z powodów castingu.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Cintryjka pisze: ndz, 30 wrz 2018 09:42 według scenarzystki to jeden z powodów castingu.
Jej wypowiedzi na twitterze są tak hurraoptymistyczne, że nie wiem już w co wierzyć. Ale gdyby planowali jakiś ewidentny przewał, to chyba Sapek by się od nich odciął.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Opublikowano część obsady!

https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kt ... ksa-130262

Yennefer wygląda jak córka wiedźmina :) a czarna jest Fringilla :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Obsada bliższa i dalsza już skompletowana. Teraz kręcą. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Na pewno będzie uczta zrękowinowa Pavetty, sa fotosy.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Moi drodzy i zacni!
Kto widział już trailer, niech się wypowie!
Ja uważam, że może być nieźle. Chociaż wyspa Thanedd i Aretuza trochę biednie. No i czarne elfy/driady.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason »

Ja wypowiedziałem się artystycznie ;-)
https://www.fahrenheit.net.pl/roznosci/ ... o-naszemu/

Ale też myślę, że nie będzie źle. To, co w trailerze razi, może nie przeszkadzać w serialu. Liczę przede wszystkim na dobry scenariusz. Wizualnie - patrząc na trailer - jest okej. Tyłka nie urywa, ale nie razi sztucznością.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Oni to z konieczności robią na angielskim tłumaczeniu. A po przeczytaniu ostatnio Chrztu Ognia po angielsku, czułem się jakbym oglądał film z jednym okiem zasłoniętym i uszami zatkanymi watą. Wykastrowane z tego klimatu, który świadczy o mistrza Sapka jakości arcydzieła.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: A.Mason »

jaynova pisze: wt, 30 lip 2019 02:08 Oni to z konieczności robią na angielskim tłumaczeniu.
To pewne, ale był tam zatrudniony Bagiński jako producent wykonawczy oraz kilku innych (chyba) Polaków. Nie liczę na cuda... a może jednak?
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: neularger »

jaynova pisze: pn, 29 lip 2019 02:29 Moi drodzy i zacni!
Kto widział już trailer, niech się wypowie!
Ja uważam, że może być nieźle. Chociaż wyspa Thanedd i Aretuza trochę biednie. No i czarne elfy/driady.
Taaa... Bo wszystkie elfy były białe. Krasnoludy też. Co z tego, że to inny gatunek istot rozumnych był, mogą mieś spiczaste uszy czy wzrost siedzącego psa, ale na Bora Szumiącego biała skóra to warunek konieczny. :D
A tak w ogóle to Saga o wiedźminie temu jest poświęcona - kolorowi skóry postaci. :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Witcher/Wiedźmin

Post autor: Q »

jaynova pisze: pn, 29 lip 2019 02:29No i czarne elfy/driady.
W sumie mogą być. Fikcyjny rasizm (i anty-rasizm) będzie czytelniejszym komentarzem do prawdziwego.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

Taaa... i czarna i półciemna Yennefer. To za to jest polityczna poprawność do kwadratu.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: neularger »

Mnie zastanawia doszukiwanie się czegoś co nie istnieje. Czyli polit poprawności w miejscu, gdzie taki element nie ma znaczenia - tu kolor skóry.
Wskaż proszę, jaynova, gdzie w Sadze jest wskazanie, że Yennefer jest biała, i że ma to znaczenie dla rozwoju fabuły (te warunki proszę połączyć). O to samo proszę w odniesieniu do elfów.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Witcher/Wiedźmin

Post autor: jaynova »

"Mnóstwo czarnych loków, blada trójkątna twarz, fiołkowe oczy, lekko skrzywione wargi, ładne ramiona, zgrabna szyja, na szyi czarna aksamitka z gwiaździstym, skrzącym się od brylantów klejnotem."
Ostatnie życzenie

Poza tym mimo wszystko ze strony twórców jest to ofiara na rzecz politycznej poprawności. Taki parytet czy jak mówią za oceanem akcja afirmatywna. Tak jak swego czasu wprowadzali do seriali, czasem na siłę, postacie LGBT.
Z przykrością po dzisiejszym ogłoszeniu obsady Koła Czasu stwierdzam, że to nadal działa.

Mała korekta do poprzedniego posta.

Taaa... i czarna Triss i półciemna Yennefer.

Raczej nie ma naturalnie rudowłosych Afroamerykanów...

Jeśli chodzi o elfy, Franceska Findabair opisana jest jako przepiękna blondynka.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ