Lato

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Lato

Post autor: Małgorzata » pt, 14 wrz 2018 03:05

Wiśniówka zrobiona, pomidory i ogórki zakonserwowane (w słoikach), jabłka i gruszki wcinam non-stop, pigwa dojrzała (do pigwówki).
I jeszcze powłóczyłam się po górach (o, zgrozo!). Normalnie tak pracowitego lata dawno nie miałam...
Niestety, wszystkie znaki na niebie i ziemi (oraz na pobliskich makabryłach) wskazują, że LATO DOBIEGA KOŃCA.
Czekam na zamieć, która zaskoczy wszystkich, w tym oczywiście drogowców. Już wkrótce... :X
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Lato

Post autor: Alfi » pt, 14 wrz 2018 09:00

pigwa dojrzała (do pigwówki).
Azaliż według receptury imć Pilipiuka?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Lato

Post autor: Małgorzata » pt, 14 wrz 2018 18:06

Nie wiem, jak to robił Pilipiuk. Mam własną prostą recepturę: wziąć pigwy, pokroić, zalać bimbrem, odczekać, żeby przesiąkły i wypić pigwówkę. :)))

tatusia
Sepulka

Lato

Post autor: tatusia » wt, 09 paź 2018 11:57

dzień dobry :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Lato

Post autor: Małgorzata » śr, 17 paź 2018 02:58

O, rany... Powitalnia jest TU - oficjalnie można powiedzieć "cześć" wszystkim. A potem można się panoszyć bez witania gdzie indziej. :)))

A w ogóle gruszkówkę jeszcze nastawiłam, bo MonŻon przyniósł klapsy. Nie wiem, skąd je przyniósł, ale dużo przytargał, to wsadziłam do bimbru i wystawiłam na słońce. Zobaczymy, czy się uda zrobić kolejną nalewkę. Nie, niedużo tym razem, może litr wyjdzie... :P

ODPOWIEDZ