Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

O, już wiem, skąd pomysł świętowania 12 listopada. Toż to rocznica premiery filmu pt. O dwóch takich, co ukradli Księżyc!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

W Szwecji ochotnicy, którzy pomagali gasić pożary, mają obowiązek sporządzić wykaz otrzymanych w tym czasie darmowych posiłków i noclegów, a następnie zapłacić podatek.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

W roku 1983 lub 1984 (pamięć ludzka jest zawodna) ktoś sobie sprywatyzował czyjś motorower marki Komar, oparty o ogrodzenie obok bramy stadionu w moim grajdołku. Teraz nawiedził kancelarię parafialną i poprosił, by proboszcz ogłosił, że sprawca chce spotkać się z poszkodowanym, zapłacić i przeprosić.
No proszę. Trzydzieści parę lat ciułał, ale uciułał.
Podobno zresztą to już drugi taki przypadek. W tym ubiegłorocznym ciułanie trwało jednak tylko piętnaście lat.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Wysoka Izbo! W Hongkongu...
Mniejsza o "klasyka". W Hongkongu deweloperzy wymyślili mieszkania T-Plus. Powierzchnia: 11,89 mkw., czyli o 0,11 mkw. mniej niż standardowe hongkońskie miejsce parkingowe (12 mkw.). Podobno na razie sprzedały się tylko dwie takie rezydencje.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Ellaine »

Nieźle. Za to w Polsce ponoć podwyższyli minimalną, dopuszczalną powierzchnię, którą można uważać za mieszkanie - w przypadku nowo budowanych mieszkań - do 25 mkw.
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Znajomy odwiedził Tarnobrzeg. Narzeka teraz, że od migających niebieskich świateł pieką go oczy. Widział jednak, jak pewna hoża dziewoja wykrzykuje w ekstazie: "BaaarteK!", po czym osuwa się zemdlona na schody Wielkiego Czerwonego Wieżowca.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Małgorzata »

Ellaine pisze: ndz, 20 sty 2019 23:09 Nieźle. Za to w Polsce ponoć podwyższyli minimalną, dopuszczalną powierzchnię, którą można uważać za mieszkanie - w przypadku nowo budowanych mieszkań - do 25 mkw.
Doprawdy? Bo kilka lat temu w Twierdzy wybudowano blok (nieduży), który składa się z "apartamentów". Każdy ma mniej więcej 11 - 15 m2. Nawet prasa o tym pisała - tanie mieszkania dla singli, do tego w cudownej lokalizacji (centrum)... Blok ma własną siłownię, saunę i takie tam (nie ma basenu, gdyby był, już bym tam mieszkała). :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

A kuchnia i łazienka wspólne, żeby w apartamencie nie zabrakło miejsca na łóżko?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Ellaine »

Małgorzata pisze: wt, 19 lut 2019 16:40 Doprawdy? Bo kilka lat temu w Twierdzy wybudowano blok (nieduży), który składa się z "apartamentów". Każdy ma mniej więcej 11 - 15 m2. Nawet prasa o tym pisała - tanie mieszkania dla singli, do tego w cudownej lokalizacji (centrum)... Blok ma własną siłownię, saunę i takie tam (nie ma basenu, gdyby był, już bym tam mieszkała). :P
Takie plotki słyszałam, ale słyszałam również, że to dość świeża sprawa - więc być może blok o którym mówisz był budowany wg starych zasad, skoro to kilka lat temu było. Aczkolwiek słyszałam też, że pokój dzienny powinien mieć min. 16 m2, dlatego podwyższyli min. metraż mieszkania do 25 m2. Ogólnie to gdzieś czytałam, że kilka innych jeszcze przepisów mieli pozmieniać, np. stawianie pralki poza łazienką jest wbrew prawu budowlanemu (i to chyba mieli właśnie wykreślić, bo i tak ludzie stawiali i nie przejmowali się drobiazgami), oraz chyba w przepisach było, że każde nowo budowane osiedle powinno być wyposażone w trzepak. :)
O tym bloku we Wrocławiu nie słyszałam, szczerze mówiąc, ale to dlatego, że do Wrocławia mam za daleko, a w radiu łatwo zignorować wiadomości :)
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Małgorzata »

Prasa lokalna rozczulała się, jaki to świetny pomysł takie małe mieszkanie (bo tanie i ergonomiczne), były nawet zdjęcia przykładowe - wszystko praktycznie wysuwane ze ściany i takie tam. Łazienka jest (mieści kibelek i prysznic), kuchnia też (dwupalnikowa) i niewiele więcej. Taka trochę przyczepa campingowa, tylko niemobilna. Nawet jako singiel nie mogłabym się zmieścić w takim metrażu => za dużo książek wtedy miałam.
Za to przepis, żeby trzymać pralkę w łazience... Rany, tej naszej rodzimej biurwokracji chyba się w głowach poprzewracało! Niech spróbują zmieścić standardową pralkę (a bardzo trudno jest znaleźć niestandardową) w łazience z PRL-u => albo trzeba usunąć wannę, albo nie da się wejść, bo kolubryna zastawi przejście. Na dodatek trzeba jeszcze jakąś rurę domontować, żeby odpływ zrobić. A pion jest ustawiony tak, żeby absolutnie nic nie pasowało. Wiem nie tylko z własnego doświadczenia - tak samo jest w mieszkaniu rodziców, kuzynów, etc. Mnie się udało, bo PRL-owscy stachanowcy wybudowali mi kuchnię z wnęką, w której znajduje się rura do odpływu (może już wtedy przewidywali, że pojawią się zmywarki) - wnęka jest mała, ale niestandardowa pralka (taka niegłęboka) wchodzi. Ile się takiej naszukałam, to historia, wcześniej stał w niej wielgaśny "Polar" i nie dało się wysunąć za bardzo szuflad, bo blokował... No, urzędasy chyba chciały się wykazać, żeby udowodnić, jak bardzo są nam potrzebne, ale chyba znalazł się jeden z mózgiem, skoro przepis nie przeszedł.
Szkoda, że przeszły inne. Salon 16 m2? Mnie by nie przeszkadzało mieszkanie 16 m2 (w całości), gdyby w bloku był basen do użytku lokatorów (tylko). Jako singiel nie potrzebowałam salonu i innych takich, książki mogłabym upchnąć u rodziców. Ale tylko gdyby był basen... Ach, rozmarzyłam się... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Krakowscy radni zagłosowali za uchwałą praktycznie likwidującą Strefę Czystego Transportu (bodaj na Kazimierzu i w jego okolicach), po czym pobiegli do dziennikarzy z prośbą o wyjaśnienie, co właściwie przegłosowali.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

W Algierii doszło do serii demonstracji przeciwko Bouteflice (chyba w końcu uległ i zrezygnował z kandydowania w następnych wyborach). Demonstranci, po rozpędzeniu przez policję, wracali z kubłami i miotłami, by po sobie posprzątać.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Boeing 737. Trasa: Wilno - Bergamo. Miejsc: 188. Załoga: 7 osób. Pasażerowie: sztuk 1.
Pasażer nazywał się Skirmantas Strimaitis. Pochwalił się w tzw. social mediach i pokazał zdjęcia.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Małgorzata »

Normalnie, jakby leciał prywatnym odrzutowcem, nie? :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Bon Jovi sprzedaje rezydencję w New Jersey. Cena: 2,6 mln USD (niekoniecznie w używanych banknotach).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ