Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: jaynova »

Gdyby był inteligentny, to by ją wypuścił w czasie premiery serialu, bo to darmowa reklama za miliony dolców. A może na to właśnie czeka?
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Navajero »

No, inteligentny to on jest, nie wiadomo na ile cwany :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: jaynova »

Navajero pisze: czw, 11 kwie 2019 16:13 nie wiadomo na ile cwany :)
Na 30 milionów złotych :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Małgorzata »

Teraz to już nieaktualny powód, ale wpis zacny tak czy inaczej...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: jaynova »

Kolejne pół roku mija, a nowej książce ni widu, ni słychu. Biorąc pod uwagę, że premiera serialu jest nieoficjalnie wyznaczona na 17 grudnia, naprawdę mądre byłoby wydanie jej wtedy - serialowa burza plus okres przedświąteczny.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Navajero »

Wiesz, są jeszcze względy pozamarketingowe, on niedawno stracił syna.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: jaynova »

Jakkolwiek to zabrzmi, osobiście byłem świadkiem jak na spotkaniu autorskim powiedział, że syn jest jego największą życiową porażką.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Navajero »

Co nie zmienia faktu, że to jego dziecko.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: jaynova »

Też prawda.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: flamenco108 »

Minął rok od ostatniego wpisu w tym wątku.
W międzyczasie zdążył przebrzmieć serial o Wiedźminie, czekamy na drugi sezon, może będzie lepszy. AS-owi oczywiście życzę, aby dzięki honorariom i tantiemom przeniósł się z wędkarstwem z podłódzkich Zgniłych Błot w rejony, gdzie Stary Człowiek i Morze zmagały się ze sobą, aby na wędkę złowić marlina.
A ja dorwałem wreszcie słuchowiskową wersję trylogii husyckiej i muszę powiedzieć, że jest to małe dziełeczko sztuczki (polskie zawsze chwalimy z lekkim przekąsem, aby sobie autory nie pomyśleli, że cenimy ich bardziej niż amerykańskich). Co prawda aktor grający Reynevana wypadł słabo (rola też niełatwa, bo w całej trylogii trudniej o bardziej bezbarwną postać), ale za to Henryk Talar w roli Szarleja to mistrz. Stara, dobra szkoła aktorska. Za to aktorki, jakby się zmówiły i każda nadawała głosem o podkręconej erotyce ;), czasem nawet z chrypką. Aż trudno usiedzieć w komunikacji miejskiej ;)
Polecam też pracę, którą wykonała pewna pani:
Geoportal Trylogii Husyckiej
Napracowała się, a dzięki niej możemy śledzić na mapie wszystkie peregrynacje ulubionych bohaterów.
Namierzenie przez nią lokalizacji Sensenbergu zasługuje na osobną wzmiankę. Dla mieszkańców Śląska pewnie jest to mniej interesujące, ale dla mnie - owszem.
Historia ta oczywiście znowu skłoniła mnie ku pogłębieniu wiedzy o Średniowieczu, szczególnie o opisywanym okresie. Bo AS gęsto tam oszukuje czytelnika i każe sprawdzać każdą ciekawostkę, którą w powieści zaszył. W ten sposób zbudował fikcyjne Średniowiecze, któremu jednakowoż chyba bliżej do historycznego, niż niejedna naukowa próba. Wciąż jednak nie rozumiem, po jakiego brzdągala majtają się tam te dziwne stwory jak Kundrie. Trochę mnie to zbija z pantałyku, czymkolwiek on nie jest.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Q »

flamenco108 pisze: pn, 28 wrz 2020 10:08Wciąż jednak nie rozumiem, po jakiego brzdągala majtają się tam te dziwne stwory jak Kundrie. Trochę mnie to zbija z pantałyku, czymkolwiek on nie jest.
Rzekłbym, że to wciąż w ramach budowania fikcyjnego Średniowiecza, któremu jednakowoż chyba bliżej do historycznego, niż niejedna naukowa próba. W końcu - co sam AS kiedyś stwierdził (nie pomnę - w jednym z felietonów, w rozmowie z Beresiem, czy udzielając mi lata temu wywiadu dla pewnej lokalnej gazety) - jeśli wierzyć dawnym kronikom - po świecie hulał diabeł itp. Znaczy: występowanie na świecie stworów, które dziś zwiemy fantastycznymi i nieistniejącymi, zapewne ;-) nie było częścią prawdy materialnej o owej epoce, ale było częścią wyobrażenia o świecie jakie ludzie wtenczas miewali (gdyby jaki średniowieczny dzieje Reynevana postanowił opiewać, pewnie i u niego jakaś Kundrie by się pojawiła). Tym samym, paradoksalnie(?), historical fantasy daje lepszy wgląd w zbiorową mentalność opisywanych czasów, niż zwykła proza historyczna.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: jaynova »

flamenco108 pisze: pn, 28 wrz 2020 10:08 Minął rok od ostatniego wpisu w tym wątku.
W międzyczasie zdążył przebrzmieć serial o Wiedźminie, czekamy na drugi sezon, może będzie lepszy.
Prawdopodobnie już i trzeci jest zamówiony.
Dalej ani widu i słychu o nowej książce. Gdzieś czytałem, że Sapkowski wyda jeszcze coś ze świata wiedźmina i przechodzi na autorską emeryturę. Żadnych wielkich, nowatorskich projektów na miarę Narrenturmu nie należy się spodziewać.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: A.Mason »

flamenco108 pisze: pn, 28 wrz 2020 10:08 A ja dorwałem wreszcie słuchowiskową wersję trylogii husyckiej i muszę powiedzieć, że jest to małe dziełeczko sztuczki
Nie jestem pewien, czy chwalisz trylogię, czy słuchowisko?
Sapkowski ma chyba szczęście do audiobooków, bardzo mile zaskoczony byłem adaptacją "Wiedźminów", to się naprawdę bardzo dobrze słucha.
Naszła mnie jednak właśnie teraz refleksja, że w sumie nie powinienem być zaskoczony, bo przecież dobre słuchowiska to był kiedyś u nas, w Polsce, standard. Pamiętam, że przez lata w radiu Wrocław puszczano słuchowiska na podstawie książek i one zawsze stały na dobrym poziomie.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: flamenco108 »

Dodajmy jeszcze, że proza Sapkowskiego po prostu brzmi pięknie. Można się czepiać treści, ale nie formy. Dodać do tego wysoki poziom twórców słuchowisk i mamy arcydziełko.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: jaynova »

Nikt nic nie wie o nowych książkach AS? Przecież teraz siedzi się w domu to jest czas na pisanie.
flamenco108 pisze: śr, 07 paź 2020 10:37 Dodać do tego wysoki poziom twórców słuchowisk i mamy arcydziełko.
A gdyby to sfilmować? Przecież to ten sam okres historyczny co Przyłbice i kaptury :))
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ