Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Oooch, jak oni dzisiaj pięknie mówili! Jak pięknie mówili! I jak mądrze! Aż się wzruszyłem.
Tylko, psiakrew, część z nich widziałem już przy robocie albo słyszałem mówiących w innych okolicznościach. A wtedy mówili i robili coś zupełnie przeciwnego niż powiedzieli dzisiaj.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Była tu kiedyś dyskusja o prądzie i ostatnio mi się przypomniała. Szedłem sobie otóż - parę tygodni temu - spokojną tarnobrzeską uliczką i zobaczyłem tłum kłębiący się przed budynkiem instytucji zwanej bodaj Rejonem Energetycznym. Zapytałem kogoś, o co chodzi, i się dowiedziałem.
W roku 2016 i następnych buszowali po okolicy domokrążcy z pewnej firmy obdarzonej licencją na sprzedaż tego, czego nie posiada, czyli prądu, a mającej siedzibę w Warszawie i dział obsługi klienta gdzieś na Śląsku. Wielkie mnóstwo ludzi dało się nabrać na ich bajeczki i podpisało umowę. Aż oto bodaj 3 czerwca firma poinformowała klientów ESEMESEM, że od 5 czerwca już nie jest dostawcą prądu (chodzą słuchy, że straciła licencję z powodu jakichś przekrętów) i trzeba wejść na ich stronę www, by się dowiedzieć, co dalej. Na stronie była informacja, że klienci powinni zawrzeć umowę z innym dostawcą, a na razie będą zaopatrywani na mocy umowy tymczasowej. No i przez parę dni kłębiły się te tłumy pod drzwiami PGE, bo chroniąc cenne zdrowie pań i panów za biurkami, wpuszczano do budynku po cztery osoby.
Co ciekawe, buszowali po okolicy też domokrążcy z innej firmy, z siedzibą przy pewnej bardzo ważnej alei w Warszawie. Chyba dwa lata temu UOKiK nałożył na tęże firmę grzywnę w wysokości ponad 10mln. Firma odwołała się do sądu. W przeddzień terminu rozprawy (wyznaczonym na wigilię Wigilii) prezes podał się do dymisji, więc rozprawę przełożono, bo firmy nie maił kto reprezentować. Zaraz po świętach były prezes został na nowo wybrany prezesem. O ile wiem, w USA po takim numerze facet zostałby wyprowadzony z gabinetu w kajdankach i oskarżony o obrazę sądu. No ale w Polsce prestiż wymiaru sprawiedliwości przejawia się raczej w tym, że panowie w kolorowych śliniaczkach pod szyją mogą przekraczać dozwoloną prędkość i nie płacić mandatów...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Zapałki czechowickie z napisem
WOO
DERS
na czarnym tle. Kto zgadnie, ile sztuk z jednego pudełka się nie zapala?
Swoją drogą, nie myślałem, że z czechowickimi może być jeszcze gorzej niż z tymi ze Śremu.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Q »

forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Q »

forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Przeczytałem właśnie na Onecie, że w Krakowie deweloper ma budować bloki uniemożliwiające helikopterom lądowanie obok szpitala im. Narutowicza. Na budowę nowego lądowiska trzeba by wydać ileś tam milionów. Prezydent Majchrowski twierdzi, że zezwolenie dla dewelopera wydane zostało przez podległy mu Urząd Miasta z naruszeniem prawa. Podległy prezydentowi Majchrowskiemu Urząd Miasta twierdzi, że nie będzie wznawiał procedury, bo wynik będzie identyczny. Szpital interweniuje u wojewody.
Jak powiada Pismo: Nie wie lewica, co czyni prawica (albo może na odwrót). Skoro jednak w sprawę zaangażowane są - jako decydenci - trzy strony, to nie bardzo wiadomo, czy jest jedna prawica, a dwie lewice, czy może na odwrót.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Ciekawy wynik losowania Lotto w RPA (5 liczb + jedna dodatkowa, jak u nas w Ekstra Pensji): 5, 6, 7, 8, 9, dodatkowa 10.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Chińszczyzna zakonspirowana?
Textil Market, znany też jako TXM, sprzedaje skarpetki opatrzone dyskretnym znaczkiem przedstawiającym kotwicę. Większość informacji interesujących nabywcę powtórzona jest na nalepce z ceną. Na odwrocie tekturki, pod kilkujęzyczną informacją o "składzie chemicznym" (PL: 95 bawełna, 5% poliamid) jest dyskretna i enigmatyczna informacja drobną czcionką: MADE IN PRC. Natomiast po po "frontowej" stronie tekturki polska nalepka kryje nazwę firmy, jednoznacznie kojarzącą się z Dalekim Wschodem: NANTONG (opatrzone literą R w kółeczku).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Artykuł księcia Liechtensteinu na Onecie.
Oczywiście tzw. wołanie na puszczy, bo można spodziewać się głównie reakcji w postaci wyciągniętego palca wskazującego i gromkiego okrzyku: "To oni!"
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Tak dla ścisłości, wspomniany wyżej książę nie jest szefem państwa, a jedynie należy do panującej dynastii i mówi się do niego "Wasza Książęca Mość". Ale nie o tym chciałem.
Cristiano Ronaldo usiadł przy stole i sięgnął po butelkę mineralnej. By to zrobić, musiał najpierw odstawić stojącą przed nim butelkę coca-coli. Skutek: koncern Coca-Cola stracił na giełdzie cztery miliardy dolarów.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Q »

Szykuje się jednak (czy wyszykuje?) dochód gwarantowany dla wszystkich (chętnych), pytanie ile wart, bo w walutach z krypty ;) :
https://www.bloomberg.com/news/articles ... ball-scans
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: jaynova »

Na krypto zarobiłem 1000 zł w godzinę, by potem stracić 1300 w 15 min. podziękuję ;)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Masz na myśli e-kasztany? Znaczy, bitcoiny, zwane e-kasztanami, bo to elektroniczna wersja starej zabawy, w której maluchy gromadziły kasztany i płaciły nimi sobie nawzajem za kanapki albo za pożyczenie zeszytu z zadaniem z matmy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: jaynova »

Coś tak jakby. :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ