Jak Wodnik z Panna Ryby lowil

... albo i nie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

A jak to wyglada w chińskiej wersji? Bo ja jestem drewniany wąż :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Farnese
Mamun
Posty: 186
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 12:27

Post autor: Farnese »

kiwaczku, miło być zauważonym, generalnie to koziorożce nie są takie złe, choć te ze stycznia ponoć bywają wredne;)

no w chińskiej wersji to jest jakoś tak że do każdego roku przypisuje się zwierzątko (gołąbków nie ma, hi:) :szczur, koń, bawół, koza, tygrys, małpa, zając, kogut, smok, pies, wąż, świnia - to chyba spadek po Mongołach, bo oni też używali takiego systemu (choć z drugiej strony, to Mongołowie mogli ściągnąć od Chińczyków - nie jestem pewna), mnie się w każdym razie na rok 86 trafił tygrys, hi:)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

W horoskopie galijskim podobno było 12 drzew. Ale nie wiem, czy to nie jakiś niuejdżowy apokryf.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Coś w tym chyba jest.... Horoskop alchemików mówił coś o 12tu pierwiastkach. Z moich wyliczeń wynikało, że jestem flogistonem. I się nawet mniej więcej sprawdzało...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Farnese pisze:szczur, koń, bawół, koza, tygrys, małpa, zając, kogut, smok, pies, wąż, świnia
o ile mnie pamięć nie myli to nie ma w chińskim horoskopie zająca, ale jest królik, a właściwie to ten królik to jest kot :] I właśnie ja jestem z roku kota (królika).
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

kiwaczek pisze:Coś w tym chyba jest.... Horoskop alchemików mówił coś o 12tu pierwiastkach. Z moich wyliczeń wynikało, że jestem flogistonem. I się nawet mniej więcej sprawdzało...
Jak już ponad 300 lat temu dowiódł niejaki Stahl, flogiston ma ciężar ujemny. Uważaj na podmuchy wiatru.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Ignatius Fireblade pisze:HA! Czyli jestem prezydentem :] yyy...
Prezydentem powinnismy zostac ja!
Jest nas dwoch takich samych...
Wyksztalcenie bylego prezydenta tez jakby mam...
Z elekstrycznoscia do czynienia mialem jak gasilem komputera mlotkiem...
W wojsku na gieneralskie pagony tylko czekam...
Glosujcie na mnie.

--
_____________________

Kazdy, kto wierzy w paranolmalne zjawiska, niech podniesie moja reke.
Ostatnio zmieniony czw, 22 cze 2006 18:20 przez A.Mason, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Uważam. Nawet mi się teraz nie chce z chałupy wyłazić coby chlebka kupić. I pozostanie głodnym iść spać. A wszystko przez horoskopy....
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Farnese
Mamun
Posty: 186
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 12:27

Post autor: Farnese »

nie zaprzecze i nie potwierdze, wpisywałam z pamięci, trzeba by sięgnąć do źródeł - o zodiaku Mongolskim dowiedziałam się coś niecoś pisząc pracę roczną na historię średniowiecza, i co do nich jestem 100 % pewna, wydaje mi się że w Chinach nie wiele się to różniło niemniej należałoby sięgnąć do źródeł, cholipka znów mnie dopada skrzywienie historyka, a rok się przecież już kończy :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

W tym horoskopie z drzewami, to mam grab. Takie drzewo, które nawet nie wiem, jak wygląda. Bo nie odróżniam za dobrze drzew.
A o co chodzi, to nie wiem.

A Mason na prezydenta nie może być. Bo jak ma rozdwojenie, to jest niebezpieczny...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Małgorzata pisze:W tym horoskopie z drzewami, to mam grab. Takie drzewo, które nawet nie wiem, jak wygląda. Bo nie odróżniam za dobrze drzew.
http://www.krzewy.pl/Grab/Grab.htm
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Małgorzata pisze:W tym horoskopie z drzewami, to mam grab. Takie drzewo, które nawet nie wiem, jak wygląda. Bo nie odróżniam za dobrze drzew.
No i masz problem, bo jak wyczytałem na stronie Instytutu Technologii Drewna - grab posiada liczne wady, a to:
zbieżystość, krzywizny, skręcenia,widlastość, guzy, "chińska bródka", pęcherze w korze, przebarwienia oksydacyjne,pęknięcia, zgnilizna, przebarwienia wywołane przez grzyby, chodniki owadzie."

Według mnie, te krzywizny, widlastość i guzy (byle w odpowiednim miejscu), to zadne wady, ale reszta? Ty Małgorzato - chyba jednak nie jesteś grabem. Powiedz, że nie, cooo??
;)
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Hipolit pisze:
Małgorzata pisze:W tym horoskopie z drzewami, to mam grab. Takie drzewo, które nawet nie wiem, jak wygląda. Bo nie odróżniam za dobrze drzew.
No i masz problem, bo jak wyczytałem na stronie Instytutu Technologii Drewna - grab posiada liczne wady, a to:
zbieżystość, krzywizny, skręcenia,widlastość, guzy, "chińska bródka", pęcherze w korze, przebarwienia oksydacyjne,pęknięcia, zgnilizna, przebarwienia wywołane przez grzyby, chodniki owadzie."
To z punktu widzenia stolarza. Chiałbyś być oceniany przez rzeźnika?
A grab to nasze drzewo, z pagórków Pogórza. Szacunek mu się należy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Hipolicie, pojęcia nie mam, z wyglądu, to jeszcze nie mam przebarwień oksydacyjnych ani zgnilizny, tudzież chińskiej bródki nie zauważyłam... Może z czasem się objawi? Robaków też nie mam, bo się odrobaczyłam profilaktycznie... (może trzeba znowu?).
Tak na oko, to raczej jestem człowiek, nie drzewo, ale nigdy nie wiadomo, czy na starość nie zdrewnieję...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

nimfa bagienna pisze:Proponuję, abyś ty była naczelnom Wagom w dni parzyste, a ja w nieparzyste:)
Alfi pisze:Będzie żondzić o jedendzień więcej!
Znaj me dobre serce, Nimfo :-) Jam ludzki pan. A nawet ludzki ludź. I leń... Czyli dzisiaj żondzem JA! :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ