Wiedźmin

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Dunadan
Mamun
Posty: 126
Rejestracja: śr, 15 cze 2005 23:12

Wiedźmin

Post autor: Dunadan »

Aż się zdziwiłem ze nie mu tego tematu :D www.thewitcher.com jakby ktoś jeszcze nie wiedział.
Co o tym myślicie? grafike naprawdę ładna, fabuła wydaje sie będzie też interesująca, nie mówiąc o grywalności... ale ja słyszałem różne rzeczy :/ Czy to będzie najlepsza polska gra w historii?
Ostatnio zmieniony sob, 25 cze 2005 12:44 przez Dunadan, łącznie zmieniany 1 raz.
nanye Dunedain...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Zapomniałeś o kropce po www i nie watcher tylko witcher :P Wiedźmin nie zegarowiec/obserwator :P
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Dunadan
Mamun
Posty: 126
Rejestracja: śr, 15 cze 2005 23:12

Post autor: Dunadan »

Hehe, to siła sugestii - właśnie przeczytałem temat o grze Night Watch :D

Opowiedz co sądzisz o Wiedźminie. Bo ja sądzę że będzie genialny... tzn. mam taką nadzieję :/ mam nadzieję że nie będzie kolejny Wiedźmun...
nanye Dunedain...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wiesz, w przeciwieństwie do komiksu i filmu, gry komputeorwe (konsolowe też) mają większy potencjał przy adaptacjach. One uchwycą klimat w klawiaturze i default kontrolkach. Sądzę, że gra będzie dobra. Screeny z gry prezentują się wyśmienicie, muzyka nie głupio, ale szkice konceptualne Geralta są wszawe.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Mnie tam wystraszyło nieco to, że parę miesięcy temu CD Projekt Red dawał ogłoszenia na całą stronę w CD Action w stylu "Ty i twoja siostra z przedszkola możecie być członkami naszego zespołu!" - to nie jest dobry objaw, moim zdaniem. Potem jeszcze był ten wywiad z Komudą w GW, za który ponoć mu się w firmie oberwało, bo powiedział, że prace nad Wiedźminem zajmą jeszcze co najmniej rok... A zdaje się, że ma wyjść na przełomie 2005/6. Więc co - znów dostaniemy betę w ślicznym pudełku?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Dunadan
Mamun
Posty: 126
Rejestracja: śr, 15 cze 2005 23:12

Post autor: Dunadan »

Z pewnego źródła słyszałem że są dwa terminy wyjścia: albo tegoroczne wakacje albo tegorocza zima. pewnie ten drugi termin bedzie właściwszy :D
Co do wyboru cżłonków zespołu to z tego co wiem mają niezłe sito i przepuszczają tylko najlepszych.
nanye Dunedain...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Tzn kogo? Ma być kompania? Niespecjalnie mi to podchodzi :/
Zima mi pasuje, bo nowego kompa, który wiedźmaka udźwignie to będę miał w październiku gdzieś tak. Zaległości koszmarne będę miał.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Gra moze wyjść naprawde fajnie. Ale może nie oznacza jeszcze, że wyjdzie. Równie prawdopodobne jest, że otrzymamy ładną graficznie kaszankę. Czas pokaże.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Przecie to nie Szczerbic robi :P
A ja jestem dobrej myśli. Jesteśmy liderami wśród plemion słowiańskich ;) W grach ;D
A ja słyszałem, a nawet widziałem, że jak Wiedźmina robiło jeszcze Metropolis to to miał być FPP :)))
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Lafcadio pisze:Przecie to nie Szczerbic robi :P
Dlatego wyjdzie przynajmniej ładne graficznie ;)
Lafcadio pisze:A ja jestem dobrej myśli. Jesteśmy liderami wśród plemion słowiańskich ;) W grach ;D
Fakt, była chyba jedna dobra polska gra komputerowa :P
Lafcadio pisze:A ja słyszałem, a nawet widziałem, że jak Wiedźmina robiło jeszcze Metropolis to to miał być FPP :)))
Bez komentarza...
Ja słyszałem, że miało to być coś w stylu Die by The Sword.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Vodnique pisze:
Lafcadio pisze:A ja jestem dobrej myśli. Jesteśmy liderami wśród plemion słowiańskich ;) W grach ;D
Fakt, była chyba jedna dobra polska gra komputerowa :P
Jaka?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Robert J. Szmidt
Kurdel
Posty: 778
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 01:12

Post autor: Robert J. Szmidt »

Lafcadio pisze:
Vodnique pisze:
Lafcadio pisze:A ja jestem dobrej myśli. Jesteśmy liderami wśród plemion słowiańskich ;) W grach ;D
Fakt, była chyba jedna dobra polska gra komputerowa :P
Jaka?
Mortyr:-)
Tylko wyjątkowy głupiec, albo kanalia wredna, lży innych z powodu błędów, które sam nagminnie popełnia.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

Dżibril

Post autor: Dżibril »

Vodnique pisze:Ja słyszałem, że miało to być coś w stylu Die by The Sword.
Ciężko powiedzieć, zasadniczo bedzie system combosów, które mogą być ze sobą łączone i w ten sposób tworzy się jeden długi combo. Cos jak w PoP2: Warrior Within. Przynajmniej tak mówili na E3 w zeszłym roku.
NURS pisze:Mortyr:-)
Zgadzam się. Jeszcze gracze zza Wielkiej Wody cenili bardzo Painkiller, ale jak miał im się nie podobać gdy:
a) wyglada bardzo porządnie jak na słowiański produkt,
b) nie wymaga myslenia, ot biegasz, strzelasz, masakrujesz (nie to żebym nie lubił, ale na dłuższą metę.., nudzi mnie coś takiego).

I wracając jeszcze do The Witcher. Wolałbym by CDPR wydali tę gre w przyszłym roku. Wypuszczenie niedopracowanej gry z mnóstwem bugów postawi ich (przynajmniej dla fanów prozy A.Sapkowskiego) zaraz obok Szczerbuca.

Awatar użytkownika
Robert J. Szmidt
Kurdel
Posty: 778
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 01:12

Post autor: Robert J. Szmidt »

Dżibril pisze:
Vodnique pisze:Ja słyszałem, że miało to być coś w stylu Die by The Sword.
Ciężko powiedzieć, zasadniczo bedzie system combosów, które mogą być ze sobą łączone i w ten sposób tworzy się jeden długi combo. Cos jak w PoP2: Warrior Within. Przynajmniej tak mówili na E3 w zeszłym roku.
W popie niespecjalnie były combosy do łączenia:-)
NURS pisze:Mortyr:-)
Zgadzam się. Jeszcze gracze zza Wielkiej Wody cenili bardzo Painkiller, ale jak miał im się nie podobać gdy:
a) wyglada bardzo porządnie jak na słowiański produkt,
b) nie wymaga myslenia, ot biegasz, strzelasz, masakrujesz (nie to żebym nie lubił, ale na dłuższą metę.., nudzi mnie coś takiego).
Były uniwersalne, zrozumiałe dla każdego. Wiedźmin jest znany w kilku krajach europejskich, ale nie sądzę, żeby to była popularność na skalę masową. Stąd stawiam bardziej na masakrę, niż jakiś szczególny klimat dla znających Sagę. BTW w Thorgala graliście?
Tylko wyjątkowy głupiec, albo kanalia wredna, lży innych z powodu błędów, które sam nagminnie popełnia.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

Dżibril

Post autor: Dżibril »

NURS pisze:W popie niespecjalnie były combosy do łączenia:-)
Hmm.., moze wyraziłem sie niezbyt precyzyjnie. Chodzi mi o ciosy, które można ze soba łączyć i dają nam combo, lepiej?;))
NURS pisze:Były uniwersalne, zrozumiałe dla każdego. Wiedźmin jest znany w kilku krajach europejskich, ale nie sądzę, żeby to była popularność na skalę masową. Stąd stawiam bardziej na masakrę, niż jakiś szczególny klimat dla znających Sagę.
Tak, masz rację. CDPR nigdy nie twierdzili, że chca z The Witcher zrobić cos na miarę Baldur's Gate czy Planescape Torment, scenariusz co prawda ma być rozbudowany, wielowątkowy i (być może, na 100% tego nie wiem) będzie można dzięki rozmowie uniknąc walki, czy coś w ten deseń. Na pewno bedzie dużo walki; posune się dalej, to będzie kwintesenscja tej gry razem ze szczątkową magią w postaci znaków. CDPR konsultował znaki z Wieżą Błaznów i myślę, że dostali konkretny materiał na temat.

I coś jeszcze. Wkurzają mnie trailery, teasery do gier. Na potrzeby targów - proszę bardzo, ale jak dla mnie playable demo jest o zilion razy ciekawsze niż nawet najbardziej wypasiony trailer. Chyba, że gra jest do bani i ładniej wyglada. Wtedy to ma sens, przynajmniej dla mnie.

A co z tym Thorgalem? Bałem sie nawet instalować, jakos nie miałem zaufania.

ODPOWIEDZ