F 53

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Ojojojoj... miałem się nie tłumaczyć, ale tyle razów spadło na moją głowę (a raczej na to nieszczęsne zakończenie), że nie wytrzymałem...
agrafek pisze:
Daniel Greps, O człowieku, który chciał być pisarzem
Po zakończeniu lektury tego opowiadania, gorączkowo szukałem strzałeczki, która pozwoliłaby mi wklikać się na następną stronę. I nic. Chyba mi Internet siada i źle się łączę z Fahrenheitem, bo to nie może być koniec opowiadania. Przecież autor nie mógł budować wstępu, by podsumować całość jednym akapitem, który w dodatku poddaje w wątpliwość fantastyczność tekstu.
Mógł, czy ja mam problemy techniczne?
Poza tym podobała mi się napisana na nowo historia szalonego geniusza i jego nieco zagubionego, mimowolnego towarzysza. Autor utrzymał ton gawędy, trochę wspomnień, prawie poczułem się, jakbym czytał powieści z początku wieku, choć napisane równocześnie zupełnie współcześnie. Naprawdę mi się podobało. Aż dotarłem do uciętego końca. Ale cały czas wierzę, że to błąd techniczny.
No więc ten, tego... to nie jest błąd techniczny, niestety. Szczerze mówiąc nie miałem pomysłu na lepsze zakończenie, i wydawało mi się, że dobrze będzie zamknąć tekst takim krótkim akapitem, i dać do zrozumienia, że to wszystko to tak nie do końca serio było...

Jednak czytając opinie czytelników widzę, że to nie był dobry pomysł - autor rozminął się z odbiorcą - moja wina, źle napisałem. Zasiadłem więc ponownie nad tekstem, i dopisałem inne zakończenie (w zasadzie jeszcze kończę, bo sporo tego nowego jest). Teraz faktycznie opowiadanie jest lepsze, pełniejsze - podoba mi się bardziej. Może kiedyś dostanę szansę rehabilitacji i będę miał okazję zaprezentować czytelnikom Fahrenheita tę drugą wersję, jeszcze bardziej makabryczną i pisaną w tonie bardziej serio :)

Co do innych opowiadań, to wyjątkowo dobry numer moim skromnym zdaniem. "O człowieku..." plasuje się gdzieś pod koniec stawki - używając terminologii sportowej :) Ale za to z nowym zakończeniem... - to będzie mocna rzecz, mówię Wam... :D

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Aaaaaaaa, to Ty jesteś Niewiemie.... :))) No to się zdradziłeś na całego... jak będę miała chwilkę to sobie postudiuję, czy juz czasem kiedyś nie dostałeś batów za brak zakończenia na Warsztatach! :P
Ale gratuluję udanego początku opowiadania! :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
PP
Fargi
Posty: 354
Rejestracja: śr, 19 kwie 2006 11:16

Post autor: PP »

Również gratuluję. :)
Jak również, a może szczególnie, poprzedniego, tamto podobało mi się bardziej :))
Pytający :))

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Warsztaty kuźnią talentów? A niech to! Niniejszym przyłączam się do gratulacji :-).
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Skoro gratulują, to wypada podziękować.

Dziękuję :)

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Yuki pisze:Nie zobaczył niczego, ciemność spowijała go dookoła, na podobieństwo złowrogi całun.

złowrogiego całunu?
Kajam się, ale na grochu klęczeć nie będę (kolanka bolą). Było 'jak' zamiast 'na podobieństwo' - poszła zmiana, ale z niedoróbką. Uprzejme sorry.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

niewiem pisze:Ojojojoj... miałem się nie tłumaczyć, ale tyle razów spadło na moją głowę (a raczej na to nieszczęsne zakończenie), że nie wytrzymałem...
Yes! Yes! Uderz w stół, autor się ujawni :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Ebola pisze:
niewiem pisze:Ojojojoj... miałem się nie tłumaczyć, ale tyle razów spadło na moją głowę (a raczej na to nieszczęsne zakończenie), że nie wytrzymałem...
Yes! Yes! Uderz w stół, autor się ujawni :)
Tylko ukrywając się w przebraniu żebraka poznasz całą prawdę o swoich opowiadaniach ;)

Awatar użytkownika
Agi
Fargi
Posty: 429
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 22:28

Post autor: Agi »

"Czekając na Hamleta" Adama Cebuli jest bardzo pouczjącym tekstem, który jako lekturę obowiązkową zaleciłabym adeptom sztuki pisarskiej.
Natomiast w dziale Literatura z dużą uciechą przeczytałam opko "Fliegritterzy" Rafała Dębskiego (brawo). Zaiste ciekawy pomysł latania na własnym odrzucie!
"Wiarą można manipulować. Tylko wiedza jest niebezpieczna." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Ha! Kochane Czytelniki Fahrenheitowej Literatury, mam dla Was wyzwanie. Otóż John Everson himself - obejrzał sobie polską wersje swojego tekstu, pierwszą polską wersję jakiegokolwiek swojego tekstu, co uczyniło na nim piorunujące wrażenie. Nic nie zrozumiał :).
Poprosił mnie natomiast bym przekablowała mu cóż sądzą polscy czytelnicy, jak tekst został przyjęty, jak sie podobał. Więc ja mam dla Was wyzwanie, czy ktoś zechce w lengłidżu autorowi napisać? Żeby miał frajdę :)

Edit: dla porządku i uczciwości dodam, że spośród nadesłanych tekstów ja wybrałam taki króciutki, bo bym się nie obrobiła z tłumaczeniem...
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

ŁOŁ.
Pokombinujcie dzieciaki :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Jakowyś termin, czy bezterminowo? :-)
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

I właściwie jak: the best of Italo Disco, czyli wiązanka wybranych reakcji z tego wątku, czy jednak Forumowiczów Dzieła Zebrane, a Tematu Tyczące?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Kurcze balszka... No dorgowskaza trza ustawić :)
Kochani, no wyskoczyłam z takim pomysłem, bo tak sobie pomyślałam, że fajnie jakby autor mógł sam pocztać jak został jego tekst przyjęty. Co mam Wam napisać jeszcze?
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Ika pisze:Co mam Wam napisać jeszcze?
Fszisko. Jak na świętej spowiedzi.
Albo skrobnij tylko "Róbta jak chceta" i umyj ręce.
Sie zleceniodawce jakieś mało konkretne porobili...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ