Muzyka

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

kaj pisze:Reszta wokalistów gatunku to bel canto uprawia i to jakby kastratami było.
Them's the fighting words, pardner... a w każdym razie krzywdząca generalizacja. Phil Anselmo (Pantera/Down). Pepper Keenan (COC/Down). Dave Wyndorf (Monster Magnet). John Garcia (Kyuss/Slo-Burn/Unida/Hermano) - ten robi z przeponą takie rzeczy, których nawet w szkole rodzenia nie uczą :D
Dalej na ten przykład gwiazda kina Henry Rollins, alboli wokalista najlepszej black metalowej grupy wszechczasów - Living Colour, ma się rozumieć (wiem, Rheged, zabolało, ale fakty są bezlitosne :D ) - Corey Glover.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

taki jeden tetrix pisze:Dalej na ten przykład gwiazda kina Henry Rollins, alboli wokalista najlepszej black metalowej grupy wszechczasów - Living Colour, ma się rozumieć (wiem, Rheged, zabolało, ale fakty są bezlitosne :D ) - Corey Glover.
Jakie fakty?! Ty sobie chyba żartujesz ;). Living colour nawet blackowym zespołem nie jest. A black metalowa grupa wszechczasów to zdecydowanie MayheM, opcjonalnie Marduk oraz DarkThrone. A jak sądzisz inaczej, to posłuchaj sobie głosu Attilli Csihara, ten to dopiero daje. Wcale jak nie kastrat, Kaju.

PS: tak, uległem prowokacji ;)
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Rheged pisze:Jakie fakty?! Ty sobie chyba żartujesz ;). Living colour nawet blackowym zespołem nie jest.
Skup się, Rheged:
Living Colour is the best black metal group ever :DDDDD - każde zdjęcie wykazuje to dobitnie.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

To style muzyczne poznaje się po zdjęciach? Ciekawe.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Oczywiście, że po zdjęciach - na ten przykład hair metal. Fotki Europe, Motley Crue, Poison, Damn Yankees i tak dalej mówią wszystko o ich "muzyce"...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Ehehehehehe :D. To jakby tak patrzeć, to Bob Marley też hair metal uprawiał ;P.
FTSL
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

No gdzieżby - był tlenionym blondynem z ondulacją?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
andre
Sepulka
Posty: 99
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 14:54

Post autor: andre »

nie tylko zdjęcia są ważne jesli chodzi o black metal.Także nazwiska.Np.prekursorem polskiego black metalu był nie kto inny (licencja:Dariusz Szpakowski)jak Stefan Czarniecki.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

A Sęp-Szarzyński, jak rozumiem, zapoczątkował grey metal, czyli emo dla em(e)orytów :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
andre
Sepulka
Posty: 99
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 14:54

Post autor: andre »

tak jest.Z kolei Love metal wymyslony przez Kochanowskiego znalazł naśladowców w Europe i innych pudlach...

slay
Fargi
Posty: 333
Rejestracja: pt, 07 kwie 2006 08:10

Post autor: slay »

A Baudelaire swoja 'Padlina' zapoczatkowal gore metal?
Ярко-желтые очки, два сердечка на брелке

wihajsterka

Post autor: wihajsterka »

Najczęściej słucham muzyki klasycznej i jazzu (Al Jarreau). Na Jacku Kaczmarskim się właściwie wychowałam i to jest jakoś wrośnięte we mnie. No i śpiew źródłowy, i bębny - na żywo:)

DeaDe

Post autor: DeaDe »

Bebe pisze:A ja jestem ciekawa, czy ktoś segnął (przez zakup lub przez internet) po płytę wrocławskiego zdaje się zespołu Hurt. Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiona po dwóch piosenkach... pierwsza to była "Załoga G" - ujęli mnie chłopaki odwołaniami w refrenie. :))))
Szczerze mówiąc, jest to chyba najbardziej znienawidzony przeze mnie polski kawałek, jaki słyszałem. Rzygam na samą myśl.
Rheged pisze:
redcarey pisze:Z ostrzejszych brzmień to raczej zagraniczne (SlipKnot, Slayer, Biohazard etc). Próbowałem kiedyś Kat'a, ale jakoś nie przypadł mi do gustu.
Jako tru fan KATa spytam: czemu Ci nie podpasował i co zdołałeś przesłuchać? :)
Skoro o tym mowa: Kat to moja religia.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Pamiętam Hurt, gdy grali jeszcze prymitywny punk, jakiś koncert na Rynku w Twierdzy, zabrakło bębniarza i perkusja leciała sobie z magnetofonu... ale to taka dygresyjka. Nie lubię Hurtu. Z wrocławskich punkowych kapel, które trafiły na pogranicze mainstreamu, wolałem Blade Loki.

Edit: Kata kiedyś wręcz wielbiłem :)

Awatar użytkownika
Czarna
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: ndz, 17 cze 2007 20:50

Post autor: Czarna »

nalli pisze:Najczęściej słucham muzyki klasycznej i jazzu (Al Jarreau). Na Jacku Kaczmarskim się właściwie wychowałam i to jest jakoś wrośnięte we mnie. No i śpiew źródłowy, i bębny - na żywo:)
Swojego czasu lubiłam posłuchać Kaczmarskiego, mój braciszek mnie zaraził. Widziałam tez dwa jego koncerty.
A czy ktoś z was słucha bluesa i mógłby mi polecić ciekawych wykonawców?
Zetknęliście się z dark ambientem? Ciekawe gatunek muzyczny, np. In Slaughter Natives.

ODPOWIEDZ