2 na 1 czyli dwóch graczy na jednym kompie.

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

2 na 1 czyli dwóch graczy na jednym kompie.

Post autor: Sexy Babe »

No właśnie.
Może ktoś coś polecić? Kolega nie przepada za Liero, ja za Jazzem Jackrabbitem 2, a chcielibymy pograć w jakąś dynamiczną napie***lankę mając do dyspozycji jeden laptop pod windą xp.
Fajna turówka taktyczna też by się w sumie przydała, na długie zimowe wieczory.
Any help?

Ja ze swojej strony mogę właśnie Liero polecić. Stara gierka z masą klonów i remaków, niektóre z nich na prawdę udane. Takie Wormsy w czasie rzeczywistym. Trochę pogrzebać w opcjach żeby nie było tak defaultowo-ślamazarnie i zabawa jak talala na długie godziny, jeśli tylko jest z kim grać (z kompem można wygrać z zamkniętymi oczami).
Masa plansz, masa broni, sporo opcji, kilka trybów, kilka bugów - do tego klony/remaki niekiedy znacząco różnią się między sobą.
Have fun :)
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Kurcze, pierwsze, co się nasuwa na myśl, to Wormsy (zdecydowanie 2, lub Armageddon), a z mniej dynamicznym Hirołsy w trybie Hot Seats.

Ewentualnie, możecie pograć w jakąś strzelaninkę w taki sposób, jak ja z kumplem za młodu (w czasach Wolfenstein 3D) "Ja chodze, ty strzelasz" :D Wymiatało... Można polecić jakieś mordobicie, w stylu Guilty Gear (takiego tempa akcji i świetnej grafiki 2d nigdzie nie uświadczycie), ewentualnie Mortal Kombat 4/Trilogy...

Poszperam jeszcze trochę i coś dodam.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Ze strasznych staroci to polecam Dyna Blaster. Urządzaliśmy sobie w akademiku mistrzostwa wydziału. Ale był czad....

Tak, wiem, stary jestem.....
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

:>
Sprawę trochę poprawił WinKawaks i romnation.net :D
Póki co X-Men: Children of the Atom i X-Men vs. Street Fighter... ale tytułów jest masa: oba capcomy i neogeo supportuje ;)

Dyna Blaster tośmy z bracholami na Amidze maglowali, no ale ubaw był przedni. Kumpel kiedyś przyniósł rozdzielacz na cztery joye. Ale się działo. Jak to na Ami :D
Na pewno jest jakiś fajny remake co bryka pod xp. Poszukamy. Dzięki :)

A to Guilty Gear z pewnością obadamy :)
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Z turówek taktycznych polecam sympatyczną i darmową grę w klimatach fantasy Battle for Westnoth.
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Z tego, co pamiętam, to była taka gierka "Incubation"... Turowa strategi w której kierowało się oddziałem marines przyszłości i za zadanie miało się wyrwanie z zaalienowanej kolonii i uratowanie naukowców i danych... Problem polegał na tym, że przeciwników było 20/30x tyle, co Twoich ludzi, a broń miała tendencje do przegrzewania się. Chyb, powtarzam CHYBA miała możliwość gry we dwóch na jednym kompie, ale głowy nie dam. W każdym bądź razie, polecam, bo frajda przy kombinowaniu jest przednia.

(Btw. nie trzeba było pilnowac całego składu, bo nowi dochodzili tylko wtedy, gdy szło Ci dobrze, albo uratowałeś ich podczas misji)
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Z przednich strategicznych na jednego kompa trzy tytuly:

Heroes of Might and Magic 3, (ale to wszyscy maja pewnie)
Civilization 2 (albo nawet 3 i 4, nie gralam)
SETTLERS 2, jest real-time, dzieli ekran na 2 czesci... Trzeba 2 myszek, obie musza byc serial. Zabawa przednia, a wyzwanie spore!
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

A ja zachodzę w łeb, czy w Disciples (ze wskazaniem na dwójkę z modpackami, choć ten o Elfach można sobie darować) był tryb dla dwóch graczy na jednym piecu... Oj, tam się potrafiło dziać!
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

Wesnoth rzeczywiście sympatyczne. Prostawe i minimalistyczne, ale sympatyczne nevertheless.
Guilty gear (XX Reload, czy siakoś)... no coż, wygląda fcipaśnie, fighterzy ciekawi, jest w czym wybierać. Tylko z sterowaniem i ciosami ciężko dać sobie radę (fsensie - bez pada, cztery rence na klawiaturze laptopa; szczególnie jeśli wyrosło się na capcomie). No i blok jakoś tak wybiórczo zaskakuje. Jeszcze poćwiczymy.
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

A myślisz, że ja jak gram z kumplem na kompie? Jedna klawirka, cztery łapy i dawaj :D Po o bloki? O.o Przecież jest taka gama uników i kontrataków, że blok jest zbędny (przynajmniej ja tak gram... Chip Zanuff iz de men!)
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Sexy Babe pisze:Wesnoth rzeczywiście sympatyczne. Prostawe i minimalistyczne, ale sympatyczne nevertheless.
Prostawe? A próbowałeś skopać tyłek kompowi w kampaniach? Mało która gra ma tak hardkorowy AI. :)
Proszę nie kasować moich postów.

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

O, i szachy polecam.
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Naparzanki z automatów na jednej klawiaturze, może są i zabawne, ale do sprawiedliwego pojedynku potrzeba co najmniej jednego pada.
Po prostu klawiatura zaczyna głupieć, i ciasno jest, a klawiszy insert, home itd. nie da się chyba użyć dwóch naraz.
I w Street Fighterze nie da się zrobić "całego koła" klawiaturą.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

SzaryKocur pisze:Po prostu klawiatura zaczyna głupieć
To zalezy od klawiatury. Dobre (chociaz to nie zalezy od ceny) pozwalaja na wcisniecie kilku przyciskow na raz bez sygnalu bip i blokady na sekunde kompa...

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

A ja ze swej strony polecam zuzel.exe. Czterech graczy przy jednym komputerze, nie ma żadnego podziału ekranu, a zabawa przednia :).

ODPOWIEDZ