Najlepszy komputerowy erpeg wszechczasów

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Torment zawsze i wszedzie.
Baldurs Gate saga z Icewind Dale saga.
W inne nie gralem, bo i po co? :P
You and me, lord. You and me.

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Roguelike'ów żadnych coś nikt nie wymienia (poza bcr i mną). Dziwne. Przecież taki, dajmy na to, Adom, to potęga...
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Mołodii pisze:Roguelike'ów żadnych coś nikt nie wymienia (poza bcr i mną). Dziwne.
Bo to bardziej hakenslasz niz rpg jednak jest. Przynajmniej ja takie mialem wrazenie probujac grac w zangbanda.

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Racja. Jednak z drugiej strony - na ogół nieco więcej bywa w rogaliku z erpega niż w diablowatych.
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Adom wymiata, ale znalazłem coś ciekawszego:
URW
czyli Unreal World
Mam tylko demo, a na pełną wersję nie mam dolarów, ale to mógł by być dla mnie najlepszy crpg.
W skrócie:
Jest to coś jak roguelike tylko z grafiką kaflową, a nawet prostą animacją, dźwiękiem a nawet zdjęciami przedstawiającymi różne umiejętności, NPCów itp.
Akcja toczy się w fikcyjnej krainie wzorowanej na Finlandii w epoce żelaza - dużo lasów i jezior, mało wiosek.
Mapa jest dwupoziomowa: każdy kafel na mapie świata można zwiedzać na mapie szczegółowej.
A teraz najlepsze. Ta gra przedstawia życie "prostego człowieka" w bardzo szczegółowy sposób. Trzeba jeść, pić i spać. Jest noc i dzień (i chyba pory roku). Można polować, zastawiać pułapki, wchodzić na drzewo by się rozejrzeć, budować szałasy i chaty (ja budowałem tylko szałasy), palić ognisko, walczyć ze zwierzętami i ludźmi i chyba wszystko co wymyślono w grach roguelike. Podobno można mieć żonę (na demie gra jest za krótka bym to przetestował). Gra posiada bardzo rozbudowany system obróbki materiałów i tworzenia przedmiotów, ubrań itp. Jest też realistyczny system obrażeń (każda rana uwzględniana osobno) i zmęczenia. Czasem pada deszcz i można się przeziębić. Są też jakieś obrzędy religijne.
Gdy pod koniec ciężkiego dnia usiądzie się postacią w szałasie przy ognisku nad jeziorem, i gdy obok leżą spore zapasy drewna i żywności można poczuć sporą satysfakcję.
Uwielbiam takie klimaty.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

1.Fallout 1 i 2
2.Torment
3.Vampire the Masquerade:Bloodlines
4.KotOR 1 i 2
5.Obydwa Baldury+Obydwa Dodatki

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Cichutko dodam, że z rogalików znakomity jest też Crawl (będący jednym z licznych kuzynów Morii). Tylko trudny okrutnie (na dłuższą metę), oj trudny.
Proszę nie kasować moich postów.

Krwawy Rysiek

Post autor: Krwawy Rysiek »

Nieśmiało chciałem też wspomnieć o wspaniałej grze jaką był onegdaj Daggerfall. Zarywało się noce :D

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Krwawy Rysiek pisze:Nieśmiało chciałem też wspomnieć o wspaniałej grze jaką był onegdaj Daggerfall. Zarywało się noce :D
Cała seria The Elder Scrolls zacna jest,howgh!

Awatar użytkownika
Aken H Bosch
Mamun
Posty: 124
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 22:05

Post autor: Aken H Bosch »

Cień Lenia pisze:
Krwawy Rysiek pisze:Nieśmiało chciałem też wspomnieć o wspaniałej grze jaką był onegdaj Daggerfall. Zarywało się noce :D
Cała seria The Elder Scrolls zacna jest,howgh!
Howgh mimo wątpliwości co do Obliviona.

Swoją drogą dziwne że niewiele odpowiedzi, mimo wszystko, pada na Vampire the masquerade Bloodlines. Gra naprawdę dobra, z rewelacyjnymi dialogami, niegłupim scenariuszem i postaciami. Fakt, od strony strice technicznej była straszliwą porażką, ale jeśli chodzi o dialogi to moim zdaniem stanowi wzór tego, jak one w cRPG powinny wyglądać.


Do tego rewelacyjnie podłożone głosy :D
Scio me nihil scire

Awatar użytkownika
agrafek
Mamun
Posty: 107
Rejestracja: czw, 17 lis 2005 15:23

Post autor: agrafek »

Syćko, po prostu syćko z Black Isle, łacznie z niesprawiedliwie raczej traktowanym "Lionheart" (do dziś dostaję piany na ustach jak widze niskie oceny tej ostatniej zestawione z wysokimi super kaszany Świątyni Pierwotnego Zła). Oraz nieczęsto tu wspominane "Arcanum". Cudeńko.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Baldury obydwa, KOTOR 1 i 2, Icewind Dale także oba... ostatnio też NWN, choć nie aż tak bardzo jak reszta, denerwuje mnie troche fakt ograniczenia "towarzysza" do jednej osoby plus chowaniec. Nie tyle przeszkadza siła drużyny, co mniejsza ilość akcji pobocznych, przez co gra staje się ciut monotonna. Ale fakt faktem, dwójki jestem bardzo ciekawa.

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Co do Arcanum - dziwne, że nie dopracowano gry, nie usunięto kilku kuriozalnych błędów. Wydając dziurawy produkt, autorzy strzelili sobie niezłego samobója. Podejrzewam ingerencję sił nieczystych.
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Mołodii pisze:Podejrzewam ingerencję sił nieczystych.
Go Sierra! Sześć miesięcy wstrzymywania wydania gry, która oczywiście przez ten czas wyciekła już na wszystkie możliwe huby p2p i przez to sprzedawała się potem jak koci kał w papierowej torbie, w związku z czym Sierra podjęła twórczą decyzję numer 2 - uciąć finansowanie patchy :)
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Aken H Bosch
Mamun
Posty: 124
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 22:05

Post autor: Aken H Bosch »

taki jeden tetrix pisze:
Mołodii pisze:Podejrzewam ingerencję sił nieczystych.
Go Sierra! Sześć miesięcy wstrzymywania wydania gry, która oczywiście przez ten czas wyciekła już na wszystkie możliwe huby p2p i przez to sprzedawała się potem jak koci kał w papierowej torbie, w związku z czym Sierra podjęła twórczą decyzję numer 2 - uciąć finansowanie patchy :)
Ja bym od siebie dodał: Troika Games, ci sami co do Bloodlines. Znak firmowy: świetne pomysły, budowa klimatu, strona stricte techniczna nie baŁdzo...
Scio me nihil scire

ODPOWIEDZ