Najlepszy komputerowy erpeg wszechczasów

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Co poniekąd wynikało z "farta" do wydawców - najpierw Sierra, potem Atari/Infogrames... i do piachu.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Aken H Bosch
Mamun
Posty: 124
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 22:05

Post autor: Aken H Bosch »

A szkoda...:( mimo wszystkich zgrzytów, wolę gry nie idealne technicznie ale rewelacyjne fabularnie, niż na odwrót.
Scio me nihil scire

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Troika to chyba w części ci, którzy tworzyli Fallouty?

Awatar użytkownika
agrafek
Mamun
Posty: 107
Rejestracja: czw, 17 lis 2005 15:23

Post autor: agrafek »

Część ekipy post Black Isle. w "Arcanum", zresztą fallouty "widać" - dwugłowa krowa w muzeum, poszukujący bodaj zaklęcia pozwalającego uruchomić wtórny obieg wody wysłannik miasta magii, który powraca w pancerzu wspomaganym tak "zanieczyszczony światem zewnętrznym", że już go nie chcą do stolicy magii wpuścić - smakołyki.
Swoją drogą, kupowałem "Arcanum" dwa razy i zawsze najwyraźniej dobrze trafiałem, bo żadne techniczne przygody mnie nie spotykały. A Trojki żal. Czy część z nich nie przeszła potem do Obsidian?

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Zauważ jednak, że błędy w Arcanum nie zawsze są ściśle techniczne - jest np. miejsce, gdzie można szybko i łatwo przyexpić do 50 lvl (z niziutkiego). Nie mogłem się nigdy oprzeć pokusie zrobienia tam przynajmniej 10. poziomów...
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Mołodii,zdradzisz gdzie to jest?:D

Awatar użytkownika
agrafek
Mamun
Posty: 107
Rejestracja: czw, 17 lis 2005 15:23

Post autor: agrafek »

O, również nie kojarzę takiego miejsca. Ale chyba bym nie skorzystał. I tak drażniło mnie, że zbyt szybko osiągałem 50 poziom (czyli ten sam co Arronax) i praktycznie rzecz biorąc nie było już na mnie mocnych. Ale to drobiazg - gorzej, że nie mogłem się już dalej rozwijać i uczyć nowych rzeczy w technice, albo chemii:(.

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

:D Nie wolno, to byłby spoiler. Zresztą, już nie pamiętam gdzie to jest. ;)
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Ee,spoiler,to mógłby dotyczyć fabuły albo sposobu przejscia,ale nie czitów :P
Chyba?

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

agrafek pisze:I tak drażniło mnie, że zbyt szybko osiągałem 50 poziom (czyli ten sam co Arronax) i praktycznie rzecz biorąc nie było już na mnie mocnych. Ale to drobiazg - gorzej, że nie mogłem się już dalej rozwijać i uczyć nowych rzeczy w technice, albo chemii:(.
Też mi dramat, są mody, które zdejmują limit :)))
Mnie bardziej wnerwiały byki z przynależnością "rasową" NPCów - jakim cudem syn elfa to stuprocentowy człowiek?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

redcarey

Post autor: redcarey »

Mołodii pisze:Zauważ jednak, że błędy w Arcanum nie zawsze są ściśle techniczne - jest np. miejsce, gdzie można szybko i łatwo przyexpić do 50 lvl (z niziutkiego). Nie mogłem się nigdy oprzeć pokusie zrobienia tam przynajmniej 10. poziomów...
Coś podobnego było w Tormencie, gdzie za nic się dostawało sporo exp'a. Można to było powtarzać do znudzenia:))
Ale to już było blisko końca gry, o ile dobrze pamiętam.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

W opierwszej, anglojęzycznej wersji NWN też. A do tego na samym początku, jak się odpowiednio gadało z Aribeth to dostawało sie 100 złota. W kółko. ;)

Więc wystarczyło trochę ponaciskać na klawiaturze cyferek i już człowieka było stać na całkiem porządny ekwipunek. W polskim wydaniu niestety tego błędu juz nei było ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Ojojoj... czyżbyśmy szaleli z czitami? Ładnie to tak, drodzy Towarzysze? :P I tak miejsce cRPGów stulecie przysługuje gierkom ze stajni Black Isle :)
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Z jakimi czitami? Błędy gry z tego co pamiętam do czitów się nie zaliczają.
FTSL
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Błędy gry nie... Wykorzystywanie ich do osiągnięcia korzyści i ułatwienia sobie gry już podpadają pod cziterstwo :P

Bez nerwów, jaja se robię... Nio juz, spokojnie.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

ODPOWIEDZ