O twórczości imć Ćwieka

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Szary

Post autor: Szary »

Ze swojej strony dodam tylko: Kossakowska.

Mam wrażenie, że na tym forum po prostu pan Jakub Ćwiek jest niepopularny. Do tego stopnia, ze z niezdrową fascynacja wszyscy wzdragają sie z obrzydezenia a potem czytają dalej. <usmiech>

Najwyraźniej dotarł on do nimfy bagiennej, ponieważ mimo wszystko przeczytała tom drugi i zamierza przeczytać tom trzeci.

No i nie może być aż tak źle. Złe książki przechodza bez echa. Ta spowodowała dyskusję. To juz dobrze. Obudziła emocje - to jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Oczywiscie, ze do mnie dotarl. Pytanie tylko, w jaki sposob;)
W dawnych czasach ludzie mozni trzymali na swoich dworach karly. I czerpali niezdrowa przyjemnosc z obserwowania ich pokracznych wygibasow.
Tworczosc pana Cwieka jest w moich oczach wlasnie takim pokracznym karlem. Fascynuje mnie niezdrowo. Ulegne tej fascynacji poraz kolejny, Szary, i dlatego przeczytam trzeci tom.
;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No i nie może być aż tak źle. Złe książki przechodza bez echa. Ta spowodowała dyskusję. To juz dobrze. Obudziła emocje - to jeszcze lepiej.
Fałsz w założeniu. Złe książki nie przechodzą bez echa. To mniej więcej podobna sytuacja, jak z przejściem obok fekaliów - smród się czuje i nie przechodzi to bez echa, a nawet wzbudza emocje, jak myślę. Znaczy, nie jest źle, a nawet jeszcze lepiej => ludzie nie stracili węchu.

Niemniej, ja już nie przeczytam części trzeciej. Poszukam sobie jakiejś lektury z bełkotem. Bardziej fascynuje mnie bełkot niż muł tekstowy. Zdecydowanie - każdemu wedle jego własnych niezdrowych fascynacji.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Szary pisze:Ze swojej strony dodam tylko: Kossakowska.
Czy to znaczy, że uważasz jakoby twórczość Mr. Ćwieka była wtórna do tego, co pisze autorka wspomniana przez Ciebie?
Szary pisze:Mam wrażenie, że na tym forum po prostu pan Jakub Ćwiek jest niepopularny.
Poprawka, nie Mr.Ćwiek nie jest popularny, co raczej jego teksty.

A jeśli chodzi o perwersyjne upodobania nimfy, ja ją rozumiem. Wprawdzie na "Kłamcę 2" nie chciało mi się marnowac cennego czasu, ale kiedyś, z podobnymi nimfim odczuciami, przeczytałam wszystkie pięc tomów "Necroscopa" - do ostatniej stroniczki... Ależ to była kupa! Do dzisiaj się czasem chwalę, że się nie poddałam i mnie Lumley nie pokonał :P
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Ika pisze: kiedyś, z podobnymi nimfim odczuciami, przeczytałam wszystkie pięc tomów "Necroscopa" - do ostatniej stroniczki... Ależ to była kupa! Do dzisiaj się czasem chwalę, że się nie poddałam i mnie Lumley nie pokonał :P
Oj, chyba Lumley nie dał za wygraną :) Nekroskopów jest już dwanaście, z tego co widziałem w Merlinie :)

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Nie strasz mnie... Znaczy poniosłam porażkę? Dwanaście tomów... o rany ten ostatni to dopiero musi być straszny, bo z tomu na tom było gorzej :)
No to może Nimfa da radę, chyba nie mam aż tyle perwersji na składzie, żeby podjąć wyzwanie :)))))
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Małgorzata pisze: Niemniej, ja już nie przeczytam części trzeciej.
Taaak? A, skąd ta pewność?
Tak tylko pytam.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wirus, nie bądź złośliwym mikrobem! Harna marzy o pastwieniu się nad "Kłamcą nr 3". A mnie już tylko pozostały inwektywy. Ja się nie nadaję do pisania recenzji z inwektywami, za mały asortyment bluzg i wulgaryzmów! :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ależ, ja jestem złośliwym mikrobem. Nie żądaj ode mnie wyrzeczenia się jestestwa :P
Harna, powiadasz? Albo Nimfa. Nimfa uprawiała perwersję. Dlaczego by nie podarować jej odrobiny przyjemności :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Hiehie, to zabrzmiało, jakbym miała otrzymać pejczyk;)
Butem, knutem znęcaj się nad ciałem mem zepsutem...
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Anneke
Sepulka
Posty: 23
Rejestracja: czw, 30 cze 2005 19:40

Post autor: Anneke »

A ja się tak po cichu zastanawiam, na ile pisanie recenzji przez kogoś, kto z góry ma tak negatywne nastawienie, jest uczciwe. Bo mam wrażenie, że zrobiliście sobie towarzyską zabawę z tego, kto najbardziej Jakubowi dokopie i teraz chcecie tę zabawę przenieść do działu recenzji. Nie podoba mi się to.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

A co za różnica? G**** to g****...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Anneke.
Jako szefowa działu recenzji, pragnę Cię poinformować, że twórczość Jakuba Ćwieka nie znalazła, najzwyczajniej w świecie, uznania w oczach recenzentów. Nie wiem, co w takim razie mieliby napisać? Że świetne, że dobre? To nie byłoby uczciwe, raczej. Pragnę równiez zwrócić Twoją uwagę na fakt, że pierwsza recenzja z Kłamcy jaka się w F ukazała, pióra Ewy Białołęckiej, była pozytywna.
Wypowiedzi na tym forum, nie są opiniami recenzentów, tylko użytkowników, wątku nie założył nikt z redakcji tylko użytkownik właśnie. Recenzent z F, jesli jest użytkownikiem, ma takie samo prawo do wypowiedzi co pozostali. Pod warunkiem, ze jego recenzja już sie ukazała, rzecz jasna.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Anneke
Sepulka
Posty: 23
Rejestracja: czw, 30 cze 2005 19:40

Post autor: Anneke »

A czy ja protestuję przeciwko negatywnym recenzjom albo odbieram użytkownikom prawo do wypowiedzi? Mnie się tylko nie podoba pisanie recenzji przez kogoś, kto już z góry, jeszcze przed przeczytaniem książki, wie, że książka mu się nie spodoba. Naprawdę uważasz, że uczciwe jest siadanie do lektury z nastawieniem "przeczytam to g..., a potem skopię w recenzji, żebyśmy wszyscy się potem mogli fajnie na forum pochichrać"?

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Mam wrażenie, że Nimfa nie zabierała się za lekturę z nastawieniem, że to jest straszne dno i nic z tego nie będzie.
Mam wrażenie, że zabrała się za lekturę, ponieważ nie wierzyła opiniom innych czytelników i chciała je zweryfikować. Gdyby opinia Nimfy była pozytywna, to zapewne polemizowałaby.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

ODPOWIEDZ