Rafał Kosik

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Rafał Kosik

Post autor: kaj »

Przeczytałem Vertical i jesem pod wrażeniem. Niby wszystkie elementy znane juz z klasyki sf, ale sklecone bezbłędnie i narracja bez zarzutu. Do tego jeszcze sam sobie zrobił okładkę.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Nie czytałem... Ale obiecuję nadrobić...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

Ze swej strony ponownie polecam :)
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

To był mój pierwszy kontakt z tym autorem. I jestem absolutnie zachwycony!

Jak tylko obrobię się z zaległościami to sięgam po jego wcześniejsze dokonania. Może nawet to dla dzieci przeczytam! A co mi tam ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Książki "młodzieżowe" redzę odstawić. Naiwne. Rozwiązałem zagadkę, kiedy bohaterowie potrzebowali jeszcze 20 wskazówek (włącznie podanym na tacy efektem), żeby zaczęło im coś świtać. A są opisani jako wyjątkowio inteligentni. Taka naiwna opowiastka, bo ostatnio "powieść młodzieżowa" jest odczytawana jako "powieść dla przygłupów".
A "Vertical" leży na półce i czeka na swoją kolej. Chyba wyjdzie przed szereg :-)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

"Verticala" nie czytałam, ale debiutanckie opowiadanie - tak. Fajne. Pomysł świetny był (nie mogło mi się nie podobać, po prostu...).
Ta młodzieżowa, to problem. Progenitura przeczytał i zrecenzował:
Progenitura pisze: ZIEEEEW... Jak ty to mówisz, Mamut? NIE JESTEM W TARGECIE? No, właśnie...
Biorąc pod uwagę, że jest fanem cyklu nocarskiego, przypuszczam, że może mieć rację...
So many wankers - so little time...

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

W charakterze ciekawostki a propos uzdolnień graficznych Kosika - jego rysunki można oglądać w dziale "erotyka" na wp.
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Może te książki są dla jeszcze młodszego targetu? ;]

PS. Dobre te rysunki, zabawne.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Z całą pewnością nie dla czternastolatka, szczególnie takiego, który umie użyć odpowiedniej wymówki, by nie rzucać niecenzuralnych epitetów. Wziął się za tę książkę, bo była reklamowana...

Biedactwo... :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Może marketing w tym kraju sprowadza się do tego by ludzie poznawali książki, których czytać nie lubią ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Feliksy (czyli młodzieżówka Rafała) fajne są. Takie trochę Samochodzikowate. Typowa przygodówka z malutkimi morałkami (ale nie nachalną dydaktyką), dla myślących mlodych.
Czeka w kolejce trzeci Feliks - jak się obrobię z tą kupą (w sensie ilości, a nie jakości :P), co to obiecałam Ebolci przeczytać i zreceznować - to się zaraz zabieram.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Progenitura najwyraźniej w targecie nie jest. Jemu sie nie podoba.
Myślę, że wyrośnie na krytyka literatury fantastycznej <grin>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Vertical to rzeczywiście była niezła rzecz. Szkoda, żę zakończenie takie niewyraźne. Gdyby tylko autor nie imputował na siłę różnych filozofyj, a popracował nad przesłaniem, to byłoby naprawdę super.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

A po co Ci przesłanie?
Jedna niedoróbka. Czemu zdecydowano sie na miasta wiszące i denne, a nie wpadli na rozwiązanie najprostsze - pływające?

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Bo nie mogliby mieć poczty - do tego potrzebny jest stały adres :)
MSPANC
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

ODPOWIEDZ