Już tak nie Dukaj.

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Już tak nie Dukaj.

Post autor: kaj »

Skończyłem "Czarne oceany" i wrażenia takie sobie. Wizja przyszłości OK, tylko czemu to takie niemrawe. IMO akcja się toczy, toczy i nijak nie ciekawi. I w końcu się kończy ta książka. Też nijako.
To już "Extensa" pisana jest lepiej, choć teraz wygląda na szkic do "Perfekcyjnej niedoskonałości"
Co innego "Inne pieśni" i "Perfekcyjna niedoskonałość" tu, poza pomysłem na świat, jest jeszcze wciągająca intryga i narracja.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Kumpel z Wawy przysłał mi "Inne Pieśni". Zaczęłam czytać... i nie skończyłam. Nie zanosi się na to bym skończyła, ponieważ książka wybitnie mi się nie podoba. Język jakiś taki dziwny, ciężki, fabuła też mnie nie wciągnęła. Do połowy książki dobrnęłam z wielkim trudem, strasznie przy tym ziewając i prawie zasypiając. W końcu odstawiłam to [jakieś... eee... dwa miesiące temu] i nie mam ochoty do tego wracać. Poza tym aby wrócić musiałabym zacząć od początku, bo nic nie pamiętam z tego co czytałam -_- Nie uśmiecha mi się to. Chyba niedługo pofatyguję się na pocztę i odeślę kumplowi tę książkę. No chyba, że się przełamię, w co wątpię.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

E tam. "Inne" zafascynowały mnie od pierwszych stron.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

"Perfekcyjna Niedoskonałość". Mniam. A nawet MNIAM. Od pierwszej do ostatniej strony.
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
dzejes
Pćma
Posty: 275
Rejestracja: czw, 29 gru 2005 19:24

Post autor: dzejes »

Ostatniej?! Grrrr!!
Dałem się tak oszukać, nigdy nie czytam cykli przed zakończeniem, a tu mi takiego babola wciśnięto. I jeszcze te próby wmawiania, że to "zamknięta całość"!
Matko literatko!

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Ja tam byłam przygotowana na kolejne części. Więc się przerobić nie dałam ;)))
FSTL
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Mnie od dwóch miechów leży "Perfekcyjna..." na półce i na raziem się jakoś nie zabrał. Ale słysząc tyle pochwał- będę musiał nadrobić zaległość.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Bard

Post autor: Bard »

Zabrałem się za kilka książek Dukaja (w tym za "perfekcyjną Niedoskonałość"), ale nijak nie mogłem żadnej skończyć. Jakieś takie ciężkie i chyba... nudne.

Awatar użytkownika
Dehydrogenaza
Pćma
Posty: 250
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006 12:44

Post autor: Dehydrogenaza »

Ja na razie przeczytałem "Perfekcyjną niedoskonałość". Podobała się. Ale obraziłem się na wydawcę, bo napis "Pierwsza tercja progresu" był za mało widoczny, przez co myślałem, że to nie żaden cykl, a całościowa całość. A tu lipa.

Czy wiadomo już, kiedy będzie kontynuacja?

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Dehydrogenaza pisze:Czy wiadomo już, kiedy będzie kontynuacja?
Zależne od kaprysu fizyków i autora ;]
Kiedy ukaże się... kontynuacja "Perfekcyjnej niedoskonałości"?

JD: Nieprędko. Druga tercja (książka nie ma jeszcze ustalonego tytułu) to będzie głównie rajd przez wszechświaty odmiennych fizyk i czekam, aż się tu pewne rzeczy w nauce wyklarują w wystarczającym stopniu, żeby mi się kreacja nie zdezaktualizowała jeszcze w trakcie pisania; a po drugie, czekam na narzędzia (programy), które pomogłyby w żonglowaniu tymi fizykami – bo za cienki jestem, żeby przeliczać to wszystko ręcznie.

Ale plan fabularny jest żelazny (w istocie w dużym stopniu opisany przez samą Krzywą Progresu z wykresu pomieszczonego w książce) i mam szczery zamiar prędzej czy później go zrealizować.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

[OGLAŚ]

Post autor: [OGLAŚ] »

{MoP}

No cusz... Dkaj, to mój mistrz, ale słyszałam, ze niektórzy uważają, ze jest ciężki (?!). Tak z swej strony radziłabym nie oceniać D. po "Czarnych Oceanach", bo jest to Jego zdecydowanie najgorsza książka. Niby nic nie mozna jej zarzucić, ale przez większość akcji bohatrowie siedza i wyjaśniają sobie "o co w tej memmetyce chodzi". W późniejszych książkach tego pana, już nie mam tego błędu. A do "Innych Pieśni"... to się modlę. Tylko miałam straszny poblem, bo zaczełamy mysleć kategoriami Formy i przez to pisałam i mówiłam rzeczy, które dla mnie były oczywiste (w świetle tej teorii) a dla otoczenia były "bełkotem pełnym skrótów myslowych"...

ps. Nie wiadomo, kiedy będę mogła wziąść w łapki "Lód"?

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Miło nam bardzo, że się wypowiadasz, ale mniej miło, że nie poświęciłeś chwili na przeczytanie forumokiety.

A zwyczaj taki mamy na forum, że z obcymi, nieznajomymi nie rozmawiamy. Zapraszamy więc do Forum o forum -> Łowisko, gdzie można się przywitać, gifty powitalne odebrać itp.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

[OGLAŚ]

Post autor: [OGLAŚ] »

Prosze o wybaczenie, po prostu ostatnio siedze na forum, gdzie regulamin jest zawarty w 3 punktach XD Nadrobię, przepraszam za zgbne przyzwyczajenia ;)

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Skończyłem właśnie Dukajową "Perfekcyjną Niedoskonałość" i muszę się zgodzić z Tetrixowym alfabetem przynajmniej w jednym punkcie - fandom powinien wykupić Jackowi pełne ubezpieczenie.

Tylko dlaczego, do ciężkiej cholery, to dopiero pierwszy tom?!

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Bo fandom jeszcze tego ubezpieczenia nie wykupił? :D
Ja tam staram się zwolnić na biurku miejsce na "Lód"...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ