Okładki, które gwałcą X>

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Z tego co pamiętam, to jest to wątek o okładkach a nie przecenach...
Aluzju panjali?
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

Gwałcą oczy okładki do rosyjskich wydań ASa :D

PS. Można sobie zobaczyć np. tutaj i tutaj :)
PS 2.: To jest np. genialne (audiobook) ;)
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Alfi pisze:Czy ja wiem? Może autor okładki uznał, że nazwisko Kinga mówi samo za siebie i nic więcej nie trzeba?
Oki, zatem miniaturka nie oddaje szkarady- tu masz zdjęcie całości w opcji powiększenie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 355f9.html
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Słabizna, faktycznie, ale widziałem gorsze.
Obrazek

PS. No dobra, nie gorsze, równie słabe.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Jak na mnie Grzędowicz mimo wszystko jest lepszy od Kinga, choć też nieco za bardzo szkaradny ;)
HTSL
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

BrodatyBakałarz pisze:Jak na mnie Grzędowicz mimo wszystko jest lepszy od Kinga, choć też nieco za bardzo szkaradny ;)
HTSL
Wciąż mówimy o okładkach, right? :-P
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

[OGLAŚ]

Post autor: [OGLAŚ] »

Co do "Patrolu" - jak dla mnie urodą na klana nie powala, ale przynajmniej kolory sie nie gryzą - a róż i zieleń, to naprawdę zestaw, który wywołuje wymioty.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Eeee, nie wiem, czemu się Księgi JD czepiacie. Mnie się ta pani z tym nożem kuchennym podoba :PPP
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Wyjątkową szpetotą , można by rzec programową, słynęły okładki serii Iskier autorstwa Zalejskiego. Na swój sposób były one symbolem siemiężności tamtego czasu i jakby zaprzeczeniem tego , czym okladka byc powinna dla fantastyki.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Azver pisze:
BrodatyBakałarz pisze:Jak na mnie Grzędowicz mimo wszystko jest lepszy od Kinga, choć też nieco za bardzo szkaradny ;)
HTSL
Wciąż mówimy o okładkach, right? :-P
Oczywiście :)
Czarownica pisze:Eeee, nie wiem, czemu się Księgi JD czepiacie. Mnie się ta pani z tym nożem kuchennym podoba :PPP
Toć mówię, że nie jest najgorsza. Ma swój urok ;>
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

BrodatyBakałarz pisze:Toć mówię, że nie jest najgorsza. Ma swój urok ;>
No. :>
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Azver pisze:
Alfi pisze:Czy ja wiem? Może autor okładki uznał, że nazwisko Kinga mówi samo za siebie i nic więcej nie trzeba?
Oki, zatem miniaturka nie oddaje szkarady- tu masz zdjęcie całości w opcji powiększenie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 355f9.html
Kurcze, toz to musi byc okladka zaginionego odcinka komiksu "Stawka wieksza niz zycie" pt. "Brunner w piekle"


wpis moderatora:
Mason: Watek o Sapku przeniesiony tutaj

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A dla mnie najlepsze są jak do tej pory te najbardziej "klasyczne" okładki SuperNowej, z białym tłem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

hajfa

Post autor: hajfa »

Moje ulubione okładki (co nie jest równoznaczne z tym, że książki mi się podobały) to:

1. Więzy krwi M.L. Kossakowska (najlepsza, ze strony Fabryki Słów ściągnęłam sobie na kompa tapetę)
2. Piekło i szpada F. Kres (to dla odmiany była najlepsza tapeta bo animowana - przed zmianami strona Fabryki Słów otwierała się często na animacji zrobionej z okładki nowości - w tym przypadku postać mrugała oczami)
3. Klejnot i wachlarz F. Kres

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

Z okładek paskudnych pamiętam jeszcze taką edycję powieści Arturo Pereza-Reverte w białych okładkach z jakimiś czarnymi bazgrołami. Zgroza :/
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

ODPOWIEDZ