Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
April Fool

Post autor: April Fool »

Czy też macie wrażenie, że panu Sapkowskiemu trochę nie wyszło z postacią Pomurnika? Przez dwa tomy wiedza o nim była homeopatycznie wręcz dawkowana, nastrój misternie budowany, tajemniczość go obrosła i otoczyła, a tutaj nagle...

Ot, taki czarnoksiężnik. Nekromanta w czerni. Rzucający uroki za pomocą kurzej łapki. Przecież wesołość człowieka bierze. Mniejsza o to, że autor się za bardzo spieszył z tą postacią. Ale po prostu kicz straszny wyszedł, czyż nie?

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Wydaje się, że Sapek napisał dwa tomy, spojrzał na konspekt i powiedział do żony:"coś tego , ku**a, mało" .I napchał więcej niż zaplanował.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Hehe, śmiała koncepcja, Kolego Korowiow :)
Wydaje mi się, że Pomurnik w pierwszej i drugiej części to taka "wunderwaffe", której użycie w części trzeciej - mogłoby naruszyć (jeszcze bardziej ;)) spójność i logikę całego dzieła.
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

April Fool

Post autor: April Fool »

Pianino grało złowieszczo, ilekroć się pojawiał, czarne chmury się kłębiły... A potem co? Nico. Czuję się tą postacią rozczarowana jak brakiem marmolady w pączku albo seksem niezakończonym orgazmem.

Jednak rozwinięcie i zakończenie wątku pana Samsona Miodka prawie mi to zrekompensowało. Jeżeli cokolwiek może zrekompensować brak wyżej wymienionych uwieńczeń:)

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

April Fool pisze:Czuję się tą postacią rozczarowana jak brakiem marmolady w pączku albo seksem niezakończonym orgazmem.
Czyli nie bardzo, bo w końcu życiowa rzecz: kupić nie kupić, potargować warto :-)
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

[OGLAŚ]

Post autor: [OGLAŚ] »

Gwałcą oczy okładki do rosyjskich wydań ASa :D
A więc jest nadzieja, ze Rosjanie nie będą tego kupować! [Jes, jes, jes, taniec radości]

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

[OGLAŚ] pisze:A więc jest nadzieja, ze Rosjanie nie będą tego kupować! [Jes, jes, jes, taniec radości]
Nie no, jasne, 5 wznowień, nikt nie kupuje... <zing>
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A, dlaczego mają nie kupować???
FTSL
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

No wuaśnie, dlaczego?

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Podbijam bębenek i pytam o to samo: dlaczemu? I skąd satysfakcja z niekupowania? Nie kapuję.
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

I ja dorzucę swoje "Dlaczego"
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Są tacy co Sapkowskiego nie lubią, bo wolą np.... hmmm, Dąbałe :D (chciałem podać kogo innego, ale by mi sajgon urządzili, bo bym mówił o forumowiczu :P)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Ja tam prozy Sapkowskiego nie lubię, ale nie rozumiem, czemu miałby sobie chłopak nie zarobić...? I czemu Rosjanie nie mogą sobie sami ocenić, czy im się podoba, czy nie... po przeczytaniu.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

W ogóle, najlepiej samemu ocenić czy coś się komuś podoba czy nie... Dlatego ja też dorzucę swoje "dlaczego".
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

[OGLAŚ]

Post autor: [OGLAŚ] »

A, dlaczego mają nie kupować???
A dlatego: nie dlatego, zeby mi jakąś przyjemność, czy 'nieprzyjemność' sprawiało, czy Sapek sobie zarobi, czy nie, bo mnie to jest mocno obojętne.
Natomiast wazne jest, zeby nie oceniano polskiej fantastyki po 'twórczości' tego pana, którego nie znoszę pasjami, a jakże.

ODPOWIEDZ